REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Jestem prawie pewien, że projekty ustaw o SN i KRS będą procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 13 listopada 2017 20:48
Jarosław Kaczyński: Jestem prawie pewien, że projekty ustaw o SN i KRS będą procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu Podczas wywiadu w TVP Kaczyński był pytany m.in. o najważniejsze zadania na kolejne lata rządów (Jarosław Kaczyński, fot.facebook.com)

Mam taką nadzieję, jestem prawie pewien, że projekty ustaw o SN i KRS będą procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w TVP czy ma nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą procedowane prezydenckie projekty.

"Tak na pewno, na 100 proc. wolałbym tego nie mówić, ale jestem prawie pewien, że będą już procedowane, że już niedługo będą nadane numery odpowiednim drukom sejmowym i ruszymy z tą sprawą" - powiedział prezes PiS.

"Jeżeli trzeba będzie coś uzgodnić, mówię o uzgodnieniach z prezydentem, to przecież mamy jeszcze posiedzenia komisji sejmowych, są dwa czytania, poza tym trzecim, kiedy są głosowania. Jest jeszcze czas na to, żeby jakieś ewentualnie korekty wprowadzić" - dodał.

Podczas wywiadu w TVP Kaczyński był pytany m.in. o najważniejsze zadania na kolejne lata rządów. "To na pewno realizacja Mieszkania plus, realizacja tych wszystkich programów gospodarczych i tych wszystkich programów, które odnoszą się do finansów publicznych" - odpowiedział.

"Jeśli chodzi o sferę społeczną, to bym się przede wszystkim skoncentrował na tych, którzy jak dotąd skorzystali, ale niewiele" - dodał wyjaśniając, że chodzi m.in. o emerytów.

A także - kontynuował - kwestię matek samotnie wychowujących dzieci, mających niewielki dochód, ale nie mogących uzyskać większej sumy na dziecko. "To też jest problem, który jest przed nami" - stwierdził Kaczyński.

Szef PiS podkreślił, że aby to uzyskać "musimy prowadzić politykę odpowiedzialną". "Skrzętną, ofensywną, ale jednocześnie przewidywalną. To znaczy nie możemy uruchomić spirali różnego rodzaju roszczeń, bo to nam wtedy nie pomoże. Wtedy po prostu nie uzyskamy tego, co jest najbardziej potrzebne, tzn. tego co jest najbardziej sprawiedliwe" - mówił.

Kaczyński był też pytany o to, co się nie udało rządowi przez pierwsze dwa lata rządów.

"Jest wiele różnego rodzaju kwestii takich jakby niedokończonych - ceny autostrad nie spadły w sposób znaczący, a powinny spaść. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pytaniami w ogóle w tej całej sferze infrastruktury. Sądzę, że dalej mogłyby pójść zmiany w polityce zagranicznej, a dokładnie jeżeli chodzi o przebudowę aparatu dyplomatycznego" - odpowiedział.

"Tempo zmian jest zróżnicowane" - dodał szef PiS.

Pytany w TVP o rekonstrukcję rządu Jarosław Kaczyński powiedział, że "na pewno będzie troszkę odłożona w czasie, bo pani premier zaproponowała zmiany strukturalne, bardzo interesujące". "Ale takie zmiany z reguły są bardziej długotrwałe, nie można ich dokonać z dnia na dzień" - dodał prezes PiS.

"A jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu" - powiedział.

"Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu danym resortem, ale także okolicznościami, które już z tym nie mają wiele wspólnego" - powiedział prezes PiS. Jak dodał, okoliczności się zmieniły. "Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w tą nową, trochę trudniejszą sytuację" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-14 12:55:24
    ZDRAJCY POLSKI I JEJ NARODU ! ŻYDOWSKA OKUPACJA POLSKI TRWA !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA