REKLAMA

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki albo Piotr Gliński nowym premierem zamiast Beaty Szydło?

  • Autor: PAP/AT
  • 23 października 2017 12:55
Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki albo Piotr Gliński nowym premierem zamiast Beaty Szydło? O stanowisko premiera ubiegać się będzie wicepremier Mateusz Morawiecki, czy wicepremier Piotr Gliński. Ale nadal będzie rządził Jarosław Kaczyński - ocenił Tomasz Siemoniak (fot.wybierzpis.org.pl)

Gdyby Jarosław Kaczyński został premierem musiałby wziąć odpowiedzialność za to co robi i nie mógłby się zasłaniać premier Beatą Szydło. Rząd Kaczyńskiego będzie gorszy dla Polski - ocenił wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

• Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński chciał zostać premierem - ocenił Siemoniak.

• Według niego o to stanowisko ubiegać się będzie wicepremier, Mateusz Morawiecki lub wicepremier Piotr Gliński.

• Według niego w PiS zaczyna się "walka buldogów" o to, kto wyjdzie cało z rekonstrukcji rządu.

W poniedziałek tygodnik "Sieci prawdy" w rubryce "Z życia koalicji" napisał, że premier "Beata Szydło leci ze stanowiska". Według gazety premier ma startować do europarlamentu, "a na razie sobie trochę odpocznie". "Bo nowym premierem zostanie Prezes.(...) Podmianka ma się dokonać w listopadzie, albo 11, albo w drugą rocznice powstania rządu Szydło, czyli kilka dni później".

Siemoniak pytany w TVN24 o to, czy nowym premierem będzie prezes PiS powiedział: to "byłoby dość racjonalne i naturalne, bo faktycznie tę rolę pełni Jarosław Kaczyński". Zdaniem polityka PO premier Beatą Szydło już "nikt się zupełnie nie przejmuje". "Nie spotkał się z nią prezydent USA Donald Trump, nie spotkał się prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan - z najważniejszą osobą jeśli chodzi o sprawowanie władzy w Polsce" - zauważył Siemoniak.

Czytaj też: Premier nie rządzi rządem. Zmiana to bardzo dobry pomysł

Według niego w PiS zaczyna się "walka buldogów" o to, kto wyjdzie cało z rekonstrukcji rządu. "Przez najbliższe tygodnie będziemy świadkami zajmowania się przez PiS sobą. Kolejnych zapewnień o jedności, giełdy z nazwiskami, kto odejdzie z rządu, a kto nie odejdzie" - stwierdził Siemoniak.

"Mimo wszystko wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby Jarosław Kaczyński chciał się podjąć takiej roli (premiera), bo już nikogo za sobą nie ma" - uważa Siemoniak.

W jego ocenie o stanowisko premiera ubiegać się będzie, "któryś z dynamicznych pretendentów typu wicepremier Mateusz Morawiecki, czy wicepremier Piotr Gliński. Ale nadal będzie rządził Jarosław Kaczyński" - podkreślił poseł Platformy.

Dopytywany, czy gdyby taka zmiana nastąpiła i premierem został prezes PiS to, czy byłoby to "na rękę" PO, Siemoniak odparł, że Jarosław Kaczyński musiałby wziąć odpowiedzialność za to co robi i nie mógłby się zasłaniać premier Beatą Szydło. "Rząd Kaczyńskiego będzie gorszy dla Polski nie mam wątpliwości" - zaznaczył wiceszef Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-10-23 15:59:17
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "W poniedziałek tygodnik "Sieci prawdy" w rubryce "Z życia koalicji" napisał, że premier "Beata Szydło leci ze stanowiska"(...). "Bo nowym premierem zostanie Prezes.(...) ". A teraz uwaga: Gdyby do tego doszło, o czym piszą "Sieci prawdy", to doszłoby do dużej osobliwości, ponieważ pan prezes J. Kaczyński musiałby przyjmować nominację od osoby, którą wskazał na prezydenta i która uzyskała tę funkcję głównie dzięki jego poparciu oraz PiS, a ostatnio sprzeciwia się pomysłom zarówno pana prezesa, jak i partii, która go "wyhodowała własnymi piersiami". Ciekawe, czy do tego dojdzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA