REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Możliwe zmiany dot. miejsca pomników ofiar katastrofy i Lecha Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2017 15:39
Jarosław Kaczyński: Możliwe zmiany dot. miejsca pomników ofiar katastrofy i Lecha Kaczyńskiego Prezes PiS zaznaczył, że uczestnicy konkursu na projekty pomników wykazali "odwagę", biorąc w nim udział. (fot. pis/twitter)

Być może będą pewne zmiany dot. miejsca pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na pomniki ofiar katastrofy i L.Kaczyńskiego.

Prezes PiS zaznaczył, że uczestnicy konkursu na projekty pomników wykazali "odwagę", biorąc w nim udział.

Jednocześnie zapewnił, że będzie dążenie do tego, by plan uczczenia ofiar katastrofy oraz jego świętej pamięci brata "został zrealizowany i to w bardzo nieodległym czasie". "Być może będą pewne zmiany - mówię tutaj o zmianie miejsca" - dodał prezes PiS.

Według Kaczyńskiego 10. kwietnia przyszłego roku, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej staną w Warszawie dwa pomniki: ofiar katastrofy smoleńskiej i b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Sądzę, że będziemy mieli za sobą wykonanie pewnego bardzo ważnego zadania, które na nas ciążyło, które przez dłuższy czas wydawało się niemożliwe do zrealizowania, a które - Bogu dzięki - dziś jest możliwe. Uczyniliśmy wielki krok w tym kierunku" - mówił prezes PiS.

Zgodnie z założeniami konkursu pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA