REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Nie widzę przesłanek, by wprowadzić w Polsce system prezydencki

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2017 21:11
Jarosław Kaczyński: Nie widzę przesłanek, by wprowadzić w Polsce system prezydencki Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że swoim zdaniem podzielił się z prezydentem (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

"Zupełnie otwarcie powiedziałem panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, iż nie widzę żadnych przesłanek, przy ustabilizowanym systemie politycznym, do tego, by wprowadzić w Polsce system prezydencki, który zawsze tworzy ryzyko, iż osoba bez odpowiedniego doświadczenia politycznego, bez umiejętności, a czasem - może się tak zdarzyć, tylko proszę nie odnosić tego do pana Andrzeja Dudy - człowiek złej woli uzyska bardzo dużą władzę, i to bez realnej kontroli" - powiedział prezes PiS w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", którego fragment opublikował w sobotę portal Niezalezna.pl.

Dodano, że cały wywiad z prezesem PiS ukaże się w najnowszym numerze tygodnika - 4 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA