REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy zmieniać Polskę

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 08 marca 2016 10:46
Jarosław Kaczyński: Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy zmieniać Polskę Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego działalność KOD to jedno wielkie oszustwo (fot. Piotr Drabik/Flickr.com/CC BY 2.0)

• Jarosław Kaczyński świętował na wiecu w Łomży zwycięstwo kandydatki PiS Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu.
• W swoim wystąpieniu gratulował nowej senator wygranej.
• Odniósł się także do działalności Komitetu Obrony Demokracji.– Mamy naprawdę wielkie zwycięstwo, bo przecież pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską: to Platforma, to ta partia N, to oczywiście PSL, to KOD, to jeszcze różni inni – mówił prezes PiS na spotkaniu z mieszkańcami Łomży.

Zapewnił, że wygrana jest dla PiS bardzo ważna i stanowi podstawę do tego, by iść dalej i zmieniać Polskę.

 – Wygraliśmy referendum ws. polityki rządu. To podstawa do tego, żeby iść dalej, żeby zmieniać Polskę – mówił. I dodawał: – Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy i polskie spory. Potrafimy to zrobić i chcemy to zrobić, ale bez obcej interwencji. Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy: będziemy zmieniać Polskę.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński: Obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku

Prezes PiS odniósł się także do działalności Komitetu Obrony Demokracji. – Dziś ci, którzy z nami walczą, przybierają, można powiedzieć, barwy ochronne. To są te barwy, które widać tutaj na sali – biało-czerwone. Oni próbują być biało-czerwoni – mówił.

I wskazywał: - To są ci sami, którzy mówili, że Polska to anachronizm, ludzie od Palikota. To Palikot tak mówił. To ci sami, co chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami na Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość. To ci sami, którzy nie chcieli uznać, że masowe zabijanie w Katyniu i innych miejscach to ludobójstwo. To ci sami, którzy uprawiali tzw. pedagogikę wstydu, próbując wmówić Polakom, że są winni wszystkiemu, co złego wydarzyło się w historii tej części Europy w ciągu ostatniego wieku. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii po to, by młodzi Polacy nie znali przeszłości Polski. To ci sami, którzy na każdym kroku wyśmiewali to wszystko, co głosiliśmy w sprawie jedności Polaków, w sprawie polskiego patriotyzmu. To ci, którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości i kultury po katastrofie w Smoleńsku, deptali wszystko, co w naszej kulturze jest święte. To oni się dzisiaj organizują, oni tworzą KOD – mówił Jarosław Kaczyński.

Jego zdaniem to jest wielkie oszustwo. – Oni gardzą Polską, chcą być kimś innym. Oni nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę tak, by stała jak najniżej. By Polska byłą swego rodzaju kolonią. Nie będziemy kolonią. Nie zgodzimy się na to! – apelował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (10 komentarzy)

 • Bankster 2016-05-10 20:12:30
  Do wdzivny: Ale Anders nie wystąpiła w wrogim Polsce niemieckim nacjonalistcznym ugrupowaniu na N.
 • Stella189 2016-05-09 14:51:56
  Popieram!Brawo PiS!Gdy szłam na wybory nie byłam pewna na jaką partię zagłosować ale dziś dziękuję Bogu że zagłosowałam właściwie.Obecny rząd przeczyścił sejm i senat powinien także i przede wszystkim wyczyścić z lewackiego brudu samorządy bo tu będzie ich złodziejska enklawa,tu będą knuć przeciwko dobrym zmianom i będą męczyć zwykłych obywateli.Zaznałam na własnej skórze "dobroci'lewackiego ścierwa podczas którego panowania odmawiano mi dosłownie wszystkiego-pracy,prawa do godnego życia,sugerowano wyjazd zagranicę za chlebem-podczas tego gdy ja żyłam na granicy nędzy,lepiej ode mnie sytuowanych obdarzano przywilejami-mi na złość.Lewacki burmistrz u nas i jego lewacka świta podczas remontu kamienicy wymienili wszystkim okna mnie jedną pomijając.Ja tego nie zapomnę i nie wybaczę.Brawo PiS!Nie dajcie się i nie oddawajcie władzy bo to już byłby koniec świata i koniec Polski.
 • Olo 2016-05-09 08:32:58
  Tak trzymać, zmiany muszą nastąpić, wytępić, tych pseudo Polaków. Bravo PiS.
 • KACZYKON 2016-03-09 10:22:38
  Nio... będziecie - w jeden wielki obóz koncentracyjny jak to było za Stalina w CCCP
 • wdzivny 2016-03-08 16:40:06
  Do cku.roman@interia.eu: Zdaje się, że pomyliłeś kiboli z ruchem demokratycznym. Ten galimatjas umysłowy jesat bardzo bliski propagandzie PiS, a specjalnie Kaczyńskiego.
 • wdzivny 2016-03-08 16:33:57
  Nie wygrał PiS, to wygrała pani Anders. Szkoda tylko że dała się namówić wystąpić w barwach nacjonalistyctnego, wrogiego Polakom i Polsce ugrupowania.
 • wdzivny 2016-03-08 15:14:49
  Jakie durnoty Kaczyński opowiada, to nie jest śmieszne, to bardzo niebespieczne, bo świadczy o zaślepieniu i wymyślaniu obelg pod adresem społeczećstwa, któremu chodzi o praworządność, a nie rządy jednostki, chyba nie całbiem zdrowej na umyśle.
 • cku.roman@interia.eu 2016-03-08 12:44:38
  KOD to Komitet Organizatorów Destrukcji. Zwykle grupa dewastująca przystanek np. autobusowy, wyłamująca nowo zasadzone alejki drzew. niszczące/podpalające samochody na parkingach. "Wyższa" klasa to tracący lukratywne posadki w PO/b.UD/ i PSL/b.ZSL/, byli "szefowie"-działacze wielu "gangów"jak hazardowy zagrożonych rozliczeniem sądowym wskutek demokratyzacji naszego Kraju przez Zjednoczoną Prawicę Patriotyczną
 • życzliwy 2016-03-08 12:30:40
  Panie Jarosławie już się cofamy, Trybunał Konstytucyjny razem z Zbyszem podważamy, obija się powyższe po kieszeni Polaków, Pan tego nie zauważ gdyż się obstawił bandą szoferów, goryli i cwaniaków biada "Ci"Polaku!
 • spragniony123 2016-03-08 11:18:30
  Tak trzymać panie Kaczyński nie można się cofnąć bo zostanie przetrącony kręgosłup patriotów na długie lataREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA