REKLAMA

Jarosław Kaczyński o słowach szefa MSZ Niemiec dot. reparacji: To próba wykręcania się Niemców

 • Autor: PAP/JS
 • 18 września 2017 16:47
Jarosław Kaczyński o słowach szefa MSZ Niemiec dot. reparacji: To próba wykręcania się Niemców Według Jarosława Kaczyńskiego "Niemcy nie chcą płacić" (fot. pis.org.pl)

To są słowa, które są próbą wykręcania się Niemców od tego, co jest aktem sprawiedliwości - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował wypowiedź szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela dot. polskich roszczeń reparacyjnych. Przed nami pewnie długa walka, mam nadzieję, że zwycięska - podkreślił.

W sobotę (16 września) niemiecki tygodnik "Der Spiegel" poinformował, że minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel odrzucił polskie roszczenia reparacyjne za zniszczenia dokonane przez Niemcy w Polsce w czasie drugiej wojny światowej.

"Roszczenia reparacyjne byłyby próbą pogorszenia bliskich i dobrych relacji, jakie przez lata rozwinęły się między Niemcami a Polską" - powiedział Gabriel cytowany przez "Spiegla".

Kaczyński ocenił w rozmowie z dziennikarzami, że słowa Gabriela "są próbą wykręcania się Niemców od tego, co jest aktem sprawiedliwości".

"Jeżeli dojdzie do wypłacenia tych reparacji, to będzie to po prostu akt sprawiedliwości" - dodał prezes PiS. Według Kaczyńskiego "Niemcy nie chcą płacić". "Przed nami pewnie długa walka, mam nadzieję, że zwycięska" - podkreślił prezes PiS.

Według Gabriela niemiecki rząd powinien obecnie, jego zdaniem, "zachować spokój". Polityk SPD zaznaczył, że relacje między Polską a Republiką Federalną nigdy nie były lepsze, a ludzie sobie bliżsi, niż teraz. "Chcemy, aby tak było nadal" - powiedział Gabriel

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Zośka Parasol 2017-09-18 19:13:18
  Do Monter: no ten problem reprywatyzacji automatycznie spadnie
 • Monter 2017-09-18 19:06:00
  Jak Niemcy nie chcą dać, to zrobimy nawyżej jeszcze raz Powstanie, zburzy sie Warszawe, to bedą musieli zapłacić.
 • Stacho G.-Stańczyk 2017-09-18 18:26:38
  Sprawa jest postawiona na głowie. Trudno, by Niemcy płacili P R Z E D opracowaniem przez polskich fachowców np. z G U S, Min. Finansów oraz I P N ze wskazanym udziałem specjalistów uniwersyteckich- rachunku krzywd, a następnie - wystawieniu im na podstawie tego rachunku faktury z uzasadnieniem prawnym i ekonomicznym w języku niemieckim. Notabene rachunek ten z uzasadnieniem w językach co najmniej: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i chińskim powinien być zarejestrowany przez nasz MSZ w Sekretariacie O N Z oraz przekazany wszystkim ambasadorom krajów zrzeszonych w ONZ, bo świat, a nawet Europa zachodnia - oprócz Niemiec - nie zna tych faktów. Jestem przekonany, że nasi specjaliści aż rwą się do tej roboty i szybko ją wykonają na polecenie rządu.
 • Schweine z PO 2017-09-18 17:59:57
  To bylo oczywiste że Szwaby tak powiedzą skoro ich zolnierze z V brygady jak schweine róża Von thun ze swoją pełowska świtą i ich folksdojcze od doktora petru już to za nich w Polsce powiedzieliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA