REKLAMA

Jarosław Kaczyński o spotkaniu z premierem Orbanem: Możemy liczyć na Węgry

  • Autor: PAP/JS
  • 22 września 2017 22:29
Jarosław Kaczyński o spotkaniu z premierem Orbanem: Możemy liczyć na Węgry Prezes PiS poinformował wieczorem w TVP Info, ze jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej. (fot. PiS/twitter)

Polska może liczyć na Węgry - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego  spotkania z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Jak podkreślił, można się spodziewać wspólnych stanowisk Węgier i Polski w wielu sprawach; w niektórych zaczną działać komisje ekspertów.

Prezes PiS poinformował wieczorem w TVP Info, ze jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej.

"Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w Unii Europejskiej, jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była także mowa o tym, co robić dalej, jak się przygotowywać to tych ewentualnych zmian, które będą miały miejsce w Unii" - powiedział J. Kaczyński. "Były różnego rodzaju diagnozy co do tych kwestii" - dodał.

Prezes PiS ocenił, że rozmowa przebiegła "w bardzo dobrej atmosferze", była "bardzo przyjazna". Jednocześnie mowa była też "o pewnych konkretach odnoszących się do tego, co się może zdarzyć w Unii niedługo" - zaznaczył polityk.

"No i tu bardzo ważne jest to, że pan premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć" - oświadczył szef PiS.

Dopytywany o szczegóły rozmów prosił o wyrozumiałość. "To była jednak rozmowa w dość zamkniętym gronie i pewnie premier Orban i jego współpracownicy nie byliby uradowani, gdybym o tym opowiadał" - zaznaczył. Pytany, czy można się spodziewać wspólnego polsko-węgierskiego stanowiska w jakichś sprawach unijnych powiedział, że będzie takie w "wielu sprawach, z całą pewnością". "Natomiast w pewnych sprawach, sądzę, że niedługo zaczną działać komisje ekspertów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • !!! 2017-09-24 22:23:21
    Dwaj mali, UE funkcjonuje na zasadzie praworządności Państw członkowskich, z przestępcami się zwyczaj nie negocjuje lecz patologie eliminuje. Ubolewającym faktem jest iż głupie ludziki zamieszkujący Nasz kraj odczują na własnej skórze niebawem dobrą zmianę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA