REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku

 • Autor: Parlamentarny.pl/JS
 • 01 marca 2016 08:42
Jarosław Kaczyński: Obniżenie wieku emerytalnego w przyszłym roku Prezes PiS przebywał w Mońkach w związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu (fot.wybierzpis.org.pl)

"Obniżenie wieku emerytalnego od przyszłego roku" - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Mońkach, w woj. podlaskim.

Prezes PiS przebywał w Mońkach  w związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu, które mają odbyć się w niedzielę, 6 marca. - To ważne wybory - podkreślał.

Nie tylko zachęcał do wzięcia udziału w głosowaniu, ale i odniósł się do planów jego partii.

- Dobre zmiany, które zapowiadaliśmy w wyborach, są realizowane. Nie wszystkie od razu, bo nie wszystko da się zrobić od razu, ale są realizowane. Takim przykładem jest 500 zł na dziecko, począwszy od drugiego, a w biedniejszych rodzinach począwszy od pierwszego dziecka - mówił.

fot. twitter/PiS

Zapowiadał też kolejne działania.

- Będą także sprawy emerytalne. Obniżenie wieku emerytalnego od przyszłego roku. Będzie minimalna stawka godzinowa 12 zł, będzie szereg innych przedsięwzięć, a przede wszystkim będzie wielki plan ożywienia gospodarki, plan Morawieckiego. To potężne pchnięcie naszej gospodarki do przodu - twierdził.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do działań opozycji.

- Zauważamy przeciwdziałanie tych, którym się to nie podoba. Nie podoba się, dlatego że stracili władzę i związane z tym przywileje i te legalne, i nielegalne. Bo ludzie tamtej ekipy popierani przez media w gruncie rzeczy nie odpowiadali za swoje czyny, mieli nieformalny immunitet, jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości. Mogli robić, co tylko chcieli. Kto nie wierzy, niech przeczyta zapisy z taśm, z tych słynnych restauracji - mówił.

I dodawał. - Oni mają w tym interes, żeby nasz rząd, rząd, który będzie rządził uczciwie i będzie wymagał uczciwości od innych, nie mógł zrealizować swojego programu, nie mógł trwać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • WIESIEK 2016-03-02 13:20:16
  BRAVO PANIE KACZYNSKI DAMY RADE I TE BIEDNE RETY PODNIEŚĆIE LUDZIOM BO MAJĄ NEDZE BIEDE.
 • samorządowiec 2016-03-01 22:32:59
  Czy Pani Premier i Pan Prezydent widzi KTO TU RZĄDZI ?
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-01 18:06:04
  Do porządek prawny: Najwięcej przekrętów na grube miliardy złotych było przed 2005rokiem, na przełomie 2005-2007roku poszli w układ z postkomunistami,nawet świętej pamięci Andrzej Lepper został odwołany z wicemarszałka jak z mównicy sejmowej wytykał złodziejom miliardowe wałki, przyjmując nowelizacją ustawy w 2016roku przez PiS w przedmiocie przedłużenia przedawnień przestępstw dlaczego ograniczono się tylko do 10lat"układ największe sprzeniewierzenia pieniężne zostały zatarte". Cały świat się śmieje obecnie z durnowatych polaczków,kolejny przykład ostatnie odwołania prezesów stadnin koni arabskich Ministerstwo Rolnictwa świadomie działa na szkodę Państwa Polskiego szejkowie wyciągnęli wnioski"skoro najsłynniejsze w świecie stadniny koni Arabskich w Polsce są w tak zlej koniunkturze jak oznajmiło PiS, oczywiste chcą je obecnie za grosze kupić). Debile dorwali się do stołków z Trybunałem Konstytucyjnym też nawywijali, wrabiając Andrzeja Dudę nie publikując na czas wyroku TK w Dzienniku Ustaw, wiedzą dobrze Trybunał Stanu jak przegrają, więc dalej wywijają uderzyli w media propagandę rządu obecnie za darmo mają,
 • ZaPIS 2016-03-01 17:47:33
  Do PiS Hańba Wstyd!: "wywieść" to można kogoś "w pole". Na taczkach to można "wywieżć". Trzeba koniecznie przywrócić 8-klasową szkołę podstawową, bo te gimnazja....to szkoda gadać.
 • Tomek 2016-03-01 15:15:10
  Kaczyński jak zwykle opowiada swoje anegdoty.Ciemny lud to lubi i kupił.Za parę lat zmieni zdanie.Może to być jednak trocę za późno.
 • porządek prawny 2016-03-01 14:06:15
  Do PiS Hańba Wstyd!: Człowieku nie obrażaj i nie pisz o rzeczach , które są robieniem słynnej wody z mózgu Polaków , RP to kraj wolny i suwerenny dopiero teraz od 25.10.2015 roku i nie wypisuj oszczerstw pod adresem demokratycznie wybranych rządzących. Nikt w obecnej Polsce nie łamie prawa , tylko przywraca porządek prawny i normalność , po rządach oszustów i dorobkiewiczów Po - PSL , masz przykład Pana B. , a będzie jeszcze więcej takich nieudaczników , którzy muszą być wyjęci z zakurzonych dywanów Tuska i Kopacz. Widzę myślenie i wpis na poziomie królującej nam opozycji , która na szczęście została odsunięta od robienia dalszego zła , trzeba po nich posprzątać i to ciebie tak emocjonuje widać. Czas prawdy nadszedł , teraz dopiero Polska jest wolna , sprawiedliwa i suwerenna. Nie pisz bzdur , że społeczeństwo wyjdzie na ulice , Polaków interesuje dobre rządzenie , gospodarność publicznych pieniędzy , a na ulice wychodzi garstka w dużych miastach , która straciła dobrobyt i profity z nielegalnych źródeł , taka jest prawda. O wyborach 2016 zapomnij , to są rządzący na co najmniej 8 lat , tyle chyba trzeba czasu na posprzątanie bałaganu i chaosu z lat 2007 - 2015 , te zmiany się dokonają , czy się tobie to podoba czy nie.
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-03-01 13:32:02
  Z całym szacunkiem lecz, w związku z ostaniami wydarzeniami potwierdzającymi łamanie prawa przez PiS podważanie trójpodziału władzy" TK jak i władzy ustawodawczej"Rząd celem dobra porządku prawego powinien podać się do dymisji . Kolejny raz oburzone społeczeństwo jak wyjdzie na ulice wywieść mogą "Was" taczkami, letnie wybory parlamentarne 2016 ocenią wiarygodność kandydatów nowo zaproponowanych.
 • łowczy 54 2016-03-01 13:19:29
  Panie Kaczyński,dobrze byłoby gdyby Pan myślał daleko w przyszłość a nie z dnia na dzień,bo jutro okaże się,że brak pieniędzy na obiecanki PIS,na wypłaty emerytur itp.Rząd Pana aby dać 500+musiał komuś zabrać,a zabrał najbiedniejszym,rencistom i emerytom a widać to po wielkości waloryzacji.Jeżeli Wy nie szanujecie tych najsłabszych grup,to one nie będą szanować PIS przy urnach,tą waloryzację trzeba było wstrzymać i dać większą w przyszłym roku,a nie robić pośmiewiska.
 • z niedowierzaniem 2016-03-01 09:51:10
  a co Pan Prezydent na obniżenie dopiero w roku przyszłym... ?Zgodzi się ?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA