REKLAMA

Jarosław Kaczyński podsumował pół roku rządu Beaty Szydło

  • Autor: PAP/GP
  • 17 maja 2016 21:25
Jarosław Kaczyński podsumował pół roku rządu Beaty Szydło Lider PiS, Jarosław Kaczyński ze zwolenniczką partii. (fot.:facebook.com/pisorgpl)

Sukcesów rządu jest mnóstwo w różnych dziedzinach - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Za najważniejsze osiągnięcia rządu Beaty Szydło uznał m.in. zmiany w ministerstwie obrony, przygotowanie tzw. planu Morawieckiego i reformę w wymiarze sprawiedliwości.

We wtorek premier Szydło i ministrowie jej gabinetu podsumowali pierwsze sześć miesięcy pracy rządu.

Kaczyński podczas wtorkowej konferencji prasowej był pytany, co uważa za najważniejsze osiągnięcia rządu, poza programem "500 plus".

- To na pewno zmiany w ministerstwie obrony, bo to jest w tej chwili dla Polski bardzo, bardzo ważna sprawa. To jest przygotowanie i operacjonalizacja planu Morawieckiego. To jest zmiana sytuacji w wymiarze sprawiedliwości, przynajmniej w sferze prokuratury, a mają i być kolejne zmiany, które spowodują, że wymiar sprawiedliwości w Polsce z czasem przestanie być uwikłany w różnego rodzaju miejscowe poziome układy i zacznie spełniać swoją rolę - mówił Kaczyński.

Wyraził też nadzieję, że po zmianach stosunek sędziów do świadków i oskarżonych będzie taki, jaki być powinien. Dzisiaj jest często tak, że na przykład świadek jest, nie wiedzieć czemu, jest pomiatany, a do oskarżanego z ukłonem: panie oskarżony" - powiedział.

Czytaj: Premier przybędzie do Katowic spotkać się z przedsiębiorcami

- Tak to dzisiaj bardzo często wygląda i mamy nadzieję, że z tym skończymy, i nie będzie już sędziów, którzy będą pytali znanego aferzysty, czy jest zadowolony z tego, że go właśnie zwolniono z aresztu. Czy może jeszcze mu lektykę zamówić, czy coś w tym rodzaju - dodał.

Kaczyński wyraził nadzieję, że sądy i sędziowie będą spełniać swoje obowiązki.

Ale oczywiście tych sukcesów jest mnóstwo w różnych dziedzinach. Na przykład ogromne zmiany w sferze gospodarki w rolnictwie, działania odnoszące się właściwie do wszystkich resortów gospodarczych, zmiany w kulturze, to wszystko co wyjdzie jako fakt już po początku nowego roku szkolnego w oświacie, także w szkolnictwie wyższym - powiedział prezes PiS.

- Nie ma właściwie resortu, który by w tej chwili czegoś bardzo ważnego nie robił - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA