REKLAMA

Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo? PO zawiadamia prokuraturę

  • Autor: PAP/AT
  • 21 września 2017 12:35
Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo? PO zawiadamia prokuraturę Macki afery billboardowej prowadzą na Nowogrodzką - powiedział poseł PO Mariusz Witczak (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy" działał "układ" na czele którego stał prezes PiS Jarosław Kaczyński - poinformowali politycy Platformy Obywatelskiej.

• PO złoży  zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy" - poinformowali politycy partii.

• Według nich w tej sprawie działał "układ" na czele którego stał prezes PiS.

Kampania "Sprawiedliwe sądy", która - w zamyśle jej autorów - ma przybliżyć polskiej i zagranicznej opinii publicznej cele i szczegóły reformy sądownictwa w Polsce, organizowana jest przez Polską Fundację Narodową. W jej ramach na ulicach polskich miast pojawiły się m.in. billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". Kampania od początku budzi kontrowersje, m.in. dlatego że PFN finansują spółki Skarbu Państwa.

Opozycja zarzuca Fundacji, że za państwowe pieniądze realizuje przekaz Prawa i Sprawiedliwości. Media informowały ponadto, że twórcą kampanii "Sprawiedliwe sądy" jest firma PR-owa Solvere, założona przez dwoje byłych pracowników Kancelarii Premiera - Piotra Matczuka i Annę Plakwicz.

Czytaj też: PO składa zawiadomienie do CBA: Polska Fundacja Narodowa nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS

Poseł PO Mariusz Witczak poinformował, że politycy Platformy złożą w czwartek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w zakresie sprawstwa kierowniczego na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Macki afery billboardowej prowadzą na Nowogrodzką" - powiedział Witczak. W jego ocenie, kampania billboardowa wypełnia programowe założenia PiS-u, a realizująca ją fundacja została powołana do innego celu. "Wreszcie, operatorem tejże kampanii są współpracownicy PiS-u" - dodał.

Zdaniem Witczaka, najbardziej bulwersującym jest fakt, że kampania PFN jest finansowana ze środków spółek Skarbu Państwa i - jak dodał - tym samym z pieniędzy wszystkich Polaków.

Zdaniem posła Marcina Kierwińskiego, mamy do czynienia z "układem", na którego czele stoi Jarosław Kaczyński. "Cały problem z układem, który stworzył Jarosław Kaczyński polega na tym, że koledzy kolegom zlecają zlecenia za publiczne pieniądze i koledzy mają kontrolować kolegów" - tłumaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • TenSam 2017-09-21 14:14:46
    PIS mafia, złodzieje i oszusty. Sabotażyści Państwa
  • TenSam 2017-09-21 13:36:16
    PO mafia, złodzieje i oszusty. Sabotażyści PaństwaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA