REKLAMA

Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo? Posłowie składają pozew do prokuratury

 • Autor: PAP/AT
 • 19 lipca 2017 13:47
Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo? Posłowie składają pozew do prokuratury W ocenie polityków, wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego to brutalny atak na posłów opozycji (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Posłowie Nowoczesnej, PO i PSL składają zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto, zapowiedzieli, że każdy z posłów złoży prywatny akt oskarżenia przeciwko prezesowi PiS.

Posłowie Nowoczesnej PO i PSL składają do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

We wtorek (18 lipca), podczas II czytania projektu ustawy o SN, prezes Kaczyński mówił m.in. "wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego ś.p. brata; zamordowaliście go, jesteście kanaliami".

W ocenie polityków, był to brutalny atak na posłów opozycji, w związku z tym, zdecydowali oni o złożeniu wspólnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego w czasie służby oraz nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński odleciał. Takie słowa z ust szefa największej partii politycznej są haniebne

Ponadto, zapowiedzieli, że każdy z posłów, który poczuł się urażony bądź zniesławiony słowami prezesa PiS złoży - na podstawie art. 212. Kodeksu karnego - prywatny akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Mały Adolf 2017-07-26 10:26:41
  W państwie demokratycznym każdy powinien odpowiadać za swoje słowa, nawet "Panowie" jak Kaczyński. PIS dawno już przekracza dobre obyczaje i prawo oskarżając opozycję o wszystko oprócz katastrof żywiołowych. Tym razem jednak mały przegiął i rzeczywiście należy mu się sprawa przed sądem. Swoją drogą pokazał także swój stan psychiczny i prawdziwą miłość bliźniego w wydaniu PIS.
 • S. Kom 2017-07-26 08:53:19
  Przecież totalnej opozycji już dawno odebrało rozum ;-/, i ten stan bełkotu nadal trwa;-)
 • ,,Żeby Polska była Polską 2017-07-19 23:43:41
  Raczej całą opozycję "totalną'' jest konieczność "przymknąć" do wyjaśnienia
 • Polska się przebudza. 2017-07-19 16:23:13
  W przedmiocie napadu brutalnego powinna być jakaś obdukcja od biegłego Sądu,w związku z brakami formalnymi z pewnością Pani Prezes Sądu Najwyższego w tym przedmiocie pomorze kolesie z KRS na pewno już kleją coś nadzwyczajnego. Kasta przetwórców nie Sędziowie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA