REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm

  • Autor: PAP/JS
  • 02 lutego 2018 15:51
Jarosław Kaczyński: Prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm Lider PiS uczestniczył w Trybunale Konstytucyjnym w konferencji pt. "Tożsamość konstytucyjna" poświęconej pamięci zmarłego w lipcu zeszłego roku sędziego TK prof. Lecha Morawskiego. (fot. PiS/twitter)

Prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm i właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiej machiny, która będzie broniła tej prawdy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider PiS uczestniczył w Trybunale Konstytucyjnym w konferencji pt. "Tożsamość konstytucyjna" poświęconej pamięci zmarłego w lipcu zeszłego roku sędziego TK prof. Lecha Morawskiego.

Zapytany przez dziennikarzy o to, jak "walczyć o prawdę historyczną w relacjach polsko-żydowskich" Kaczyński odpowiedział: "przede wszystkim w żadnym wypadku nie można, bo to się niestety niektórym zdarza, popadać w jakąś panikę z tego powodu, że dzisiaj mamy do czynienia z takim atakiem".

"Trzeba też pamiętać, że niestety prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm i właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej można powiedzieć machiny, która będzie broniła tej prawdy" - zaznaczył.

Czytaj też: Morawiecki: Polska jako kraj, jako naród nie była współodpowiedzialna za Holokaust

"Wiemy, że jesteśmy w pozycji słabszej, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują. Mówię tutaj zarówno o mechanizmach społecznych, politycznych, ale o takich mechanizmach technicznych, jak na przykład w internecie, gdzie za jednym pociągnięciem można skupić sto tysięcy wpisów" - zaznaczył lider PiS.

"Kiedy nam się przedstawia te ogromne ilości, miliony wpisów o polskich obozach zagłady, to nie jest tak, że miliony ludzi na świecie tak twierdzi" - podkreślił.

"Ale nawet, gdyby tak sądziły miliony ludzi, to jest to kłamstwo i to takie kłamstwo niesłychanie wręcz skandaliczne ze względu na jego skrajną niemoralność i taką bardzo niską próbę przerzucenia winy za potworne zbrodnie z silniejszych - bo Niemcy są od nas silniejsi - na słabszych" - ocenił lider PiS.

Jak zaznaczył "to bardzo źle świadczy także o moralności i postawie tych, którzy to czynią i na dłuższą metę nie przyniesie im sukcesu, przyniesie im klęskę".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mamy wiele do zrobienia 2018-02-08 00:43:03
    Święta racja...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA