REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną

  • Autor: PAP/JS
  • 19 maja 2017 21:05
Jarosław Kaczyński: Smoleńsk musi być pamięcią wspólną Uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika poprzedziła msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. (fot. PiS/twitter)

Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Łodzi podczas uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika ofiar katastrofy w Smoleńsku.

"Smoleńsk musi być pamięcią wspólną, niezależnie od tego, co tam się naprawdę stało" - mówił prezes PiS. "Smoleńsk musi być pamięcią wspólną naszego narodu, być elementem budowy naszej wspólnoty, budowy wspólnoty Polaków" - dodał.

Monument z nazwiskami wszystkich ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku został usytuowany na tyłach łódzkiej bazyliki archikatedralnej, w bezpośrednim sąsiedztwie tablicy upamiętniającej ofiary Katynia.

Inicjatorem upamiętnienia w Łodzi ofiar katastrofy jest b. metropolita łódzki, a obecnie metropolita krakowski - abp Marek Jędraszewski. Podczas piątkowej uroczystości, prezes PiS podziękował arcybiskupowi za inicjatywę budowy pomnika.

Uroczystości związane z odsłonięciem i poświęceniem pomnika poprzedziła msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kurka domowa 2017-05-21 02:52:04
    Do Anna KLZ: SŁOWNIK WYRAZÓW OBCYCH-Władysław Kopaliński: " derogacja-pozbawienie przepisu prawnego mocy obowiązującej przez zastąpienie go innym przepisem prawnym..." I co z tego? - prosimy jaśniej. Czy to kolejny pusty hak, czy troska o "dobro wspólne". Czy to jest "przyjaźń" czy to jest "kochanie"...
  • Anna KLZ 2017-05-20 00:07:14
    naturalne i zrozumiałe że będzie pamięcią wspólną - tragedia. Pomniki ? można byłoby zastąpić ławkami - jak na Placu Kaszubskim w Gdyni. Siedzą staruszkowie i można do Nich się przysiąść, odpocząć, pomyśleć nad przemijającym czasem, nieuniknionym zdarzeniem jakie jest odejście z tego świata, bez możliwości wyboru formy i czasu. Mogą być Place zabaw? Czy podana jest data Prezydentury profesora prawa Lecha Aleksandra Kaczyńskiego? Czy ze względu na szacunek do zasług prospołecznych śp. Prezydenta obecny Prezydent A. Duda przyjrzy się ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy z 2007r. przekaże ją do Trybunału Konstytucyjnego celem derogacji artykułu 107 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589 ze zm.), gdyż ówcześni doradcy sprzeniewierzyli się Konstytucyjnemu prawu Rzeczypospolitej Polski (Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r.) Pełną dokumentację osobiście przekazałam do Biura posła A. Dudy w Krakowie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA