REKLAMA

Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim

 • Autor: PAP/JS
 • 15 stycznia 2017 16:40
Jarosław Kaczyński spotkał się z członkami PiS na Pomorzu Zachodnim Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim poruszono również kwestie dotyczące rozwoju przemysłu stoczniowego na Pomorzu Zachodnim oraz planów infrastrukturalnych, m.in. budowy drogi S3 oraz S6. (fot. PiS/twitter)

• Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii.
• W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych.
• Wydarzenie było zamknięte dla mediów.

Poseł PiS Michał Jach powiedział, że wizyta w stolicy Pomorza Zachodniego wpisuje się w cykl spotkań, jakie prezes PiS zaplanował z najważniejszymi członkami partii.

Poseł powiedział, że Jarosław Kaczyński podczas spotkania zapowiedział "powołanie na czas wyborów samorządowych specjalnych struktur". "Partia podjęła decyzję, że w każdym okręgu zostanie wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych z posłów, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie" - dodał.

Jach wyjaśnił, że pełnomocnicy będą odpowiadać za przeprowadzenie selekcji kandydatów oraz ich przeszkolenie do udziału w kampanii. "Do zadań pełnomocników będzie należeć przygotowanie rzetelnych wyborów, aby nie powtórzyły się skandaliczne wyniki z ostatnich wyborów samorządowych" - zaznaczył.

Poseł podkreślił, że warunkiem koniecznym, by wygrać wybory jest rozbudowa struktur partii. "Potrzebujemy rzetelnych, uczciwych, chcących pracować kolejnych członków Prawa i Sprawiedliwości. W wielu samorządach dzieje się bardzo źle, dlatego konieczna jest dobra zmiana w Polsce powiatowej" - powiedział poseł.

Czytaj też: Prezes PiS spotkał się w Gorzowie Wlkp. z lubuskimi działaczami partii

Dodał, że wśród poruszanych na spotkaniu spraw, obok kwestii dotyczącej realizacji reformy edukacji, pojawił się także temat wprowadzenia reformy sądowniczej. "Największy problem, jaki stoi przed nami, dotyczy sądów. Kuriozalne wyroki mogą opóźnić lub uniemożliwić przeprowadzanie pewnych zmian. Sądy nie mogą działać na szkodę polskiej racji stanu" - powiedział Jach.

Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim poruszono również kwestie dotyczące rozwoju przemysłu stoczniowego na Pomorzu Zachodnim oraz planów infrastrukturalnych, m.in. budowy drogi S3 oraz S6.

W spotkaniu z prezesem partii na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich w Szczecinie uczestniczyło ok. 250 osób z całego województwa zachodniopomorskiego. W wydarzeniu wzięli udział także wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • bronek 2017-01-17 07:17:23
  Rządy Kaczyńskiego to najohydniejszy okres polskiej demokracji, który śmiało można porównać do okresu III rzeszy. Ci bogobojni obłudnicy świadomie i z premedytacją dożynają polską demokrację przy dzwonach kościelnych nie opuszczając przy tym ani jednej mszy świętej. Ten okres zostanie zapisany jako okres fałszu, obłudy, intryg i krzywoprzysięstwa.
 • Andrzej Dec 2017-01-16 12:48:53
  "... aby nie powtórzyły się skandaliczne wyniki z wyborów samorządowych" - rozumiem, że wyniki nie są skandaliczne, kiedy wygrywa PiS. Pytanie więc, czy te specjalne struktury będą zwyczajnie fałszować wybory, czy też - jak to ma miejsce niektórych satrapiach - wcześniej zadbają, żeby do konkurencji nie stanęli poważni kandydaci.
 • spragniony123 2017-01-16 10:56:01
  Do bezpartyjni samorządowcy: Szybko to wam idzie .Już pewnie funkcje rozdzielone .Normalne
 • bezpartyjni samorządowcy 2017-01-16 08:08:14
  My już powołaliśmy PiS przegrywa wybory samorządoweREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA