REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia

  • Autor: PAP/JS
  • 27 stycznia 2017 21:36
Jarosław Kaczyński: Trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia Szef PiS w piątek (27 stycznia) wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski (fot. PiS/twitter)

Poprzez wprowadzenie zmian w samorządach nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego; trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia - mówił w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS w piątek (27 stycznia) wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na koncie PiS na Twitterze.

Prezes PiS powiedział, że "wygrana w wyborach samorządowych będzie miała ogromne znaczenie także przez wzgląd na wybory parlamentarne". "Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 r." - powiedział Kaczyński.

"Przez wprowadzenie zmian w samorządach, nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego" - mówił szef PiS. Według niego "trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia".

Prezes PiS stwierdził ponadto, że "zmiany w ordynacji wyborczej powinny mieć m.in. charakter techniczny, by zapobiec fałszowaniu wyborów".

Kaczyński zapowiedział też stworzenie struktury partyjnej, która zajmie się przygotowaniami do wyborów samorządowych oraz wykorzystanie podczas najbliższej kampanii z "energii i entuzjazmu posłów", którzy zasiedli w parlamencie pierwszy raz.

"Musimy znaleźć odpowiednich kandydatów do wyborów samorządowych i zwiększyć liczebność partii" - powiedział szef PiS.

Ponadto podkreślił, że konieczna jest naprawa służby zdrowia. "I to nasze główne zadanie na najbliższy okres" - powiedział Kaczyński.

Mówił również, że "obecne zmiany w Polsce powodują, że niektóre grupy interesów, które na nich tracą, organizują opór". "Wprowadzenie zmian nie będzie łatwe, ale musimy się ich podjąć, aby Polska była lepsza" - powiedział szef PiS.

W spotkaniu z prezesem partii w sali krakowskiego Sokoła wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński, minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W sumie uczestniczyło kilkaset osób funkcyjnych z całego województwa małopolskiego, w tym parlamentarzyści, burmistrzowie, starostowie, wójtowie i radni różnych szczebli samorządu.

Minister Adamczyk, który jest szefem PiS w okręgu krakowskim powiedział po spotkaniu, że wizyta w stolicy Małopolski wpisuje się w cykl spotkań, jakich prezes PiS odbywa wiele z przedstawicielami regionalnych struktur partii.

"Dyskusja przede wszystkim dotyczyła spraw wewnętrznych PiS, w szczególności strategii na przyszłość, również związanej z przygotowaniem do wyborów samorządowych i później do wyborów parlamentarnych. Pan prezes mówił też o konieczności poszerzenia liczby członków i rozbudowy PiS w Małopolsce - takie są oczekiwania" - powiedział.

Jak dodał, Kaczyński mówił też o konieczności przygotowania nie tylko programu, ale także odpowiednich kandydatów do wyborów samorządowych. W drugiej części spotkania - relacjonował Adamczyk - odbyła się debata z kilkoma turami pytań. "Osoby, które przyjechały z każdego małopolskiego powiatu, mogły zadać pytania, oczywiście koncentrowały się one wokół spraw bieżących, ale też działań strategicznych PiS" - dodał Adamczyk.

Ocenił, że spotkanie było potrzebne m.in. dlatego, że "pozwoliło wyjaśnić i odpowiedzieć na pytania, rozwiać ewentualne wątpliwości, ale też przyjąć wiele konkretnych postulatów i propozycji uczestników spotkania związanych z działalnością PiS na najbliższe miesiące i lata".

W styczniu szef PiS spotkał się już z działaczami partii m.in. w województwach: wielkopolskim, śląskim, łódzkim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA