REKLAMA

Jarosław Kaczyński uhonorowany nagrodą "Człowieka Roku 2015" tygodnika "Wprost"

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2016 22:13
Jarosław Kaczyński uhonorowany nagrodą "Człowieka Roku 2015" tygodnika "Wprost" (fot. pis.org.pl)

· Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Roku 2015 tygodnika „Wprost”.
· Uroczysta gala odbyła się w poniedziałek (1 lutego) wieczorem w warszawskim hotelu Mariott.
· "Wprost" wskazuje Człowieka Roku już po raz 25.

Redakcja na internetowej stronie tygodnika podkreśliła, że prezes Prawa i Sprawiedliwości "posiada dziś wpływy, o jakich polscy politycy w ostatnich 27 latach mogli tylko pomarzyć". "Jako przywódca obozu politycznego, który zdobył pełnię władzy w kraju, może dziś wyznaczać kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej" - uzasadnia redakcja.

W ocenie "Wprost" Kaczyński rozumiał skutki prowadzonej przeciwko niemu przez lata negatywnej kampanii, więc nie wziął udziału w wyborach prezydenckich i wystawił Andrzeja Dudę, a w parlamentarnych na premiera wskazał Beatę Szydło. "Te decyzje spowodowały, że rok 2015 oznaczał dla niego osiągnięcie politycznych marzeń. Nie tylko pokonał Platformę, która przez osiem lat robiła wszystko, by go upokorzyć, ale też zgarnął pełną pulę. Tego w naszej polityce przed nim nie zrobił jeszcze nikt" - zaznaczyła redakcja.

"Wprost" wskazuje Człowieka Roku już po raz 25. Tytuł trafia w ręce osób, które w minionym roku wywarły największy wpływ na życie społeczne, polityczne, gospodarcze w Polsce.

Tytułem Człowieka Roku "Wprost" zostali uhonorowani m.in.: Leszek Balcerowicz, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Wiktor Juszczenko, Zbigniew Ziobro, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Angela Merkel.

W ubiegłym tygodniu Kaczyński został uhonorowany nagrodą Człowieka Roku "Gazety Polskiej".

W gali uczestniczyło kilkuset gości – przedstawicieli świata polityki, biznesu i kultury. Nie zabrakło akcentów historycznych i artystycznych. Galę Człowiek Roku „Wprost” 2015 uświetnił występ Oli Gintrowskiej, kuzynki wielkiego barda, która wykonała m.in. przejmujący utwór z repertuaru swojego stryja, „Przesłuchanie Anioła”

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • gnb 2016-02-02 18:55:21
    Słowa podziwu i szacunku za REKORD ŚWIATA w starciu z zaprzańcami . Nokauty SIŁACZY mieli wszystko i wyszło wielkie g.......o! Ile trzeba mieć siły do walki z siatką mafijnych powiązań . Gratulacje ! Teraz trzeba szybko orać i eliminować szubrawców . W kolejce DO PROKURATORA czekają odpowiedzialni za BANKOWE BEZPRAWIE (ok.200 nazwisk), DYSPOZYCYJNI SĘDZIOWIE I inni zdrajcy .
  • Stanisław Komosa 2016-02-02 14:36:09
    Z serca składam gratulacje, szczególnie dlatego że to wielkie wyróżnienie zostało okupione ogromem cierpienia i cierpliwości, wieloletnią pogardę i mową nienawiści politykierów z PO, PSL, SLD, A SZCZEGÓLNIE ZŁOWROGICH SIŁ a w tym MEDIÓW . Jestem pełen podziwu i szacunku, za to zwycięstwo- To CUDREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA