REKLAMA

Jarosław Kaczyński: W BOR jest zbyt niski stopień dyscypliny. Konieczne reformy

 • Autor: PAP/AT
 • 15 lutego 2017 06:58
Jarosław Kaczyński: W BOR jest zbyt niski stopień dyscypliny. Konieczne reformy Prezes PiS zwrócił uwagę, że w przypadku BOR zdarzały się wypadki, zarówno przypadkowe, jak i nieprzypadkowe (Jarosław Kaczyński, fot.beatamazurek.com.pl)

• BOR wymaga głębokiej reformy, bo w tej instytucji, jak i w całym aparacie państwowym mamy dziś zdecydowanie zbyt niski stopień dyscypliny i tę dyscyplinę trzeba podnieść - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
• Mieliśmy do czynienia z pewną ilością przypadków. Trzeba z tego wyciągać wnioski w szkoleniu - dodał.

Kaczyński w TVP 3 Bydgoszcz zaznaczył, że nie nawiązuje przy tym do wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Jego zdaniem wypadek zdarzył się wskutek przypadku, a nie intencjonalnego działania młodego człowieka kierującego fiatem seicento.

"Mieliśmy do czynienia z pewną ilością przypadków. Trzeba z tego wyciągać wnioski w szkoleniu. Trzeba być może wcielić w życie program, który mieliśmy już dawno na początku tego rządu, a właściwie jeszcze wcześniej - kiedy partia przygotowywała się do przejęcia władzy, tzn. program głębokiej reformy BOR-u" - mówił polityk.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że w przypadku BOR zdarzały się wypadki, zarówno przypadkowe, jak i nieprzypadkowe. "Przecież były takie sprawy, jak nadużycie alkoholu, były także wypadki ze skutkiem śmiertelnym dla funkcjonariuszy BOR" - dodał.

Zdaniem Kaczyńskiego "swego rodzaju wsparcie opozycji dla młodego człowieka, który przyczynił się do tego wydarzenia (wypadek premier - red.) jest już czymś, co przekracza rozmiary zwykłego nadużycia. To może być traktowane jako wręcz wezwanie do tego, żeby tego rodzaju zdarzenia miały charakter nieprzypadkowy" - wskazał.

Czytaj też: Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany w BOR

Lider PiS - odnosząc się do zapowiedzi wniosku o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka w związku z wypadkiem premier - powiedział, że "jest to przedsięwzięcie o charakterze propagandowym".

"Na pewno ten wniosek nie zostanie uchwalony. Minister Błaszczak należy do najlepszych ministrów tego rządu, ciężko pracuje i skutecznie pracuje. A to, że zastał stan bardzo niedobry - i to mający swoje źródło zarówno w ośmiu latach rządów PO-PSL, ale także mający źródła dużo głębsze, bo rozkład aparatu państwowego zaczął się jeszcze w latach 70. - to powoduje, że wyniki będą przychodziły z czasem. Na pewno będą przychodziły, bo to bardzo dobry minister" - podkreślił.

Kaczyński w wywiadzie mówił też, że reforma sądownictwa jest wielką potrzebą Polski.

"Kiedy jeździłem po Polsce na spotkania otwarte - miałem ich w życiu bardzo wiele - to dwie sprawy wywoływały zawsze aplauz sali, oklaski, często wręcz owacje, to znaczy krytyka sądów i sprawa emerytur. (...) Reforma sądownictwa to pewnie proces długotrwały, ale będziemy musieli to zrobić, bo po prostu z takim sądownictwem Polska daleko nie zajedzie" - mówił prezes PiS.

Kaczyński powtórzył też, że Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić od najbliższych wyborów zakaz sprawowania funkcji prezydentów miast, burmistrzów i wójtów dłużej niż przez dwie kadencje.

"My to zaproponujemy, na pewno będzie to uchwalone. Tylko jest pytanie o decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Nie potrafię powiedzieć, jaka będzie ta decyzja. Natomiast jestem przekonamy, że przedstawiciele kierownictwa Sejmu, marszałka Sejmu, będą twardo bronić tego przed TK, ale decyzja będzie należała do Trybunału" - przyznał.

W opinii prezesa PiS w samorządach jest dużo władzy i ona w ogromnej mierze jest poza jakąkolwiek kontrolą.

"Władza prezydentów, burmistrzów i wójtów jest bardzo słabo kontrolowana przez rady i faktycznie niekontrolowana przez państwo, czyli wojewodów. (...) W Polsce stworzono taką swoistą ideologię i pewna część naszych obywateli w to uwierzyła, że władza rządowa jest zła z natury rzeczy, ale władza samorządowa z natury rzeczy jest dobra. Władza rządowa czasem jest dobra, a czasem zła. To samo dotyczy władzy samorządowej" - wskazał.

Kaczyński udzielił wywiadu TVP 3 Bydgoszcz w poniedziałek, przy okazji spotkania z działaczami partii z regionu kujawsko-pomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • Jarosław Polskęzbaw 2017-02-15 09:42:32
  Kto jak kto ale Naczelnik Państwa dyscyplinę potrafi wprowadzić. Potrafi też zmusić do uległości. Nowa nazwa powinna brzmieć : Biuro Ochrony Wszystkiego Co PISowskie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA