REKLAMA

Jarosław Kaczyński: W tej chwili nie jestem kandydatem na premiera

  • Autor: PAP/JS
  • 31 marca 2017 19:51
Jarosław Kaczyński: W tej chwili nie jestem kandydatem na premiera Prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot.:Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Nie wchodzi to w tej chwili w grę - podkreśla prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o scenariusz, w którym zastąpiłby Beatę Szydło na stanowisku premiera.

Prezes PiS w piątek w RMF FM był pytany o "delikatne dyscyplinowanie" ministrów przez premier Beatę Szydło oraz o to, czy to jest czas, aby wymienić w rządzie najsłabsze ogniwa.

"Jeżeli pani premier tak mówi, to jest jakiś sygnał, natomiast ta ostateczna decyzja musi być podjęta we właściwym czasie, może po jakimś przeglądzie, bliższym przyjrzeniu się pewnym sprawom" - powiedział Kaczyński. Zaznaczył, że jeśli "wstrzemięźliwa w słowach" premier coś takiego mówi, to pewnie jakieś decyzje będą miały miejsce.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński: Armia wymagała zmian, Macierewicz energicznie je wciela

Kaczyński pytany o scenariusz, w którym zastąpiłby Szydło w funkcji szefa rządu, odparł: "Nie wchodzi to w tej chwili w grę". Dopytywany, czy nie wchodzi w grę także w dalszej perspektywie, prezes PiS odparł: "No, w dalszej perspektywie to trudno cokolwiek przewidzieć, ale ja w tej chwili nie jestem kandydatem na premiera".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dyktatorek 2017-03-31 20:10:36
    Jestem "Naczelnikiem" i tak nie maja nic do gadki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA