REKLAMA

Jarosław Kaczyński: z May rozmawialiśmy o przyszłości Polaków w W. Brytanii

  • Autor: PAP/JS
  • 23 marca 2017 18:35
Jarosław Kaczyński: z May rozmawialiśmy o przyszłości Polaków w W. Brytanii Jarosław Kaczyński (fot.beatamazurek.com.pl)

Przyszłość Polaków na Wyspach była tematem rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z brytyjską premier Theresą May.

Szef PiS na briefingu prasowym po  spotkaniu z May w Londynie na Downing Street powiedział, że mógł porozmawiać z szefową brytyjskiego rządu "o sprawach, które nas najbardziej interesują".

"Pierwsza sprawa to oczywiście przyszłość Polaków w Wielkiej Brytanii. Uzyskaliśmy zapewnienia, że już w pierwszej fazie negocjacji Wielka Brytania będzie chciała załatwić te sprawy w sposób pozytywny, oczywiście na zasadzie wzajemności". Podkreślił, że rzecz będzie musiała dotyczyć całej Unii Europejskiej, nie tylko Polski. "Około dwóch i pół miliona Brytyjczyków mieszka w UE. Tutaj możemy powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze" - dodał.

Kaczyński poinformował, że rozmowa dotyczyła także postulatów Polski w dziedzinie gospodarczej, obronnej, podatkowej, wymiany informacji w kwestii rajów podatkowych, a także "historycznych spraw".

"Bardzo się cieszę z tej rozmowy, bo tragedia, która spotkała Wielką Brytanię, mogła ją uniemożliwić, a mimo wszytko do niej doszło" - powiedział Kaczyński, nawiązując do środowego zamachu terrorystycznego w Londynie, w którym zginęły cztery osoby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polak 2017-03-23 20:24:53
    Kaczyński, zajmij się swoją przyszłością, przyszłość Polaków zostaw w spokoju!!! Nie masz prawa za nas decydować!!! Nie masz prawa mówić co dla nas lepsze!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA