REKLAMA

Jarosław Kaczyński zapowiedział projekt ustawy obniżającej pensje posłom

 • Autor: PAP/TK
 • 05 kwietnia 2018 14:59
Jarosław Kaczyński zapowiedział projekt ustawy obniżającej pensje posłom Jarosław Kaczyński chce obniżyć uposażenia posłów (Fot. Shutterstock.com)

Do Sejmu trafi projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc.; ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne - poinformował w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Ponieważ my wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i to nie jest tak, że idzie się do polityki dla pieniędzy, i nie jest celem polityki bogacenie się polityków, wobec tego podjęliśmy pewne decyzje" - oświadczył Kaczyński podczas czwartkowej konferencji prasowej, po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

Jak dodał, niektóre z tych decyzji będą "musiały mieć kształt projektów ustaw". "Ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami zdecydowali się na przekazanie swoich nagród - tutaj terminem będzie połowa maja - na cele społeczne do Caritasu" - poinformował Kaczyński.

"Komitet Polityczny na mój wniosek ustalił dzisiaj, że zostanie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich" - mówił prezes PiS.

Dodatkowo - jak dodał Kaczyński - mają zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

Kaczyński wskazał też, że zniesione zostaną "wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (19 komentarzy)

 • społecznik 2018-04-09 09:36:02
  Pieniądze powinny trafić z powrotem do budżetu a nie do Caritasu! Każdy kto wpłaci będzie mógł odliczyć sobie darowiznę od podatku. Budżet dwa razi traci : raz na wypłatach nagród a drugi raz na zmniejszonym dochodzie z PIT. Super pomysł aby parlamentarzystom obniżyć wynagrodzenia ale dlaczego samorządy mają obniżać pensje dla Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Parlamentarzysta przyciskając na przycisk do głosowania nie ponosi żadnej odpowiedzialności a włodarze miast odpowiadają za wszystkie swoje decyzje i wydatkowanie pieniędzy z budżetu.
 • Rebus 2018-04-07 09:22:54
  To nic innego jak pranie pieniędzy bo niby dlaczego akurat na Caritas maja wpłacić. Kaczyński chce znowu kościółkowi zrobić laske bo wybory blisko. A pieniądze skoro wyszły ze skarbu państwa to i tam powinny wrócić.
 • Andrzej 2018-04-06 15:50:03
  Do Sun Tzu: To najczystsza forma populizmu. Ta sytuacja to praktycznie definicja populizmu, a co najgorsze ciemny lud to kupi.
 • Jakubiak Józef 2018-04-06 13:44:00
  A Jarosławowi Kaczyńskiemu to gdzie pomnik postawi się, ja pytam? Możnaby koło Piłsudskiego, tam przy Belwederze. Tylko trochi wyższy musowo
 • W.J. Anders 2018-04-06 13:36:13
  Mi Anglikowie od stuleciuf wiemy ze kot to mondre stwozenie i nie powie nic bez poczeba. Kot tesz jest diskretny.
 • Donald T. 2018-04-06 13:24:31
  Dzisiaj rano o 9.13 kot Prezesa Kaczyńskiego powiedział Prezesowi: - Za późno, koteczku Co On miał na myśli ten kot?
 • Leszek Antoni 2018-04-06 10:08:56
  Czary mary i wyciągną Posłowie z kapelusza jak dawno wydali kasę. Stąd ten termin w połowie maja? Kończ Waść tę kadencję i oszczędź wstydu. Przysłużysz się Społeczeństwu jak zajmiesz się sprawą dziedziczenia długów przez poczęte i jeszcze nie narodzone dzieci doktorze prawa!
 • MEG 2018-04-06 08:00:26
  Jaki elektorat, takie decyzje. "Ciemny lud" to znowu kupi, tak jak osiem lat łgarstw o "zamachu"?
 • Sun Tzu 2018-04-06 06:34:35
  Kaczyński ma rację. To żaden populizm. Merytoryczne i szlachetne. Wreszcie.
 • Jędrek 2018-04-05 23:20:12
  Bardzo dobry ruch , czekamy na zmniejszenie liczby posłów i likwidację senatu oraz zniesienie wszystkich immunitetów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA