REKLAMA

Jarosław Kaczyński zdecydował: Bartłomiej Misiewicz zostanie zawieszony w PiS

  • Autor: aw/PAP
  • 12 kwietnia 2017 13:31
Jarosław Kaczyński zdecydował: Bartłomiej Misiewicz zostanie zawieszony w PiS Jarosław Kaczyński, prezes PiS. (fot.: facebook.com)

Podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza jako członka partii PiS - poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma chronić interes partii - wyjaśnia rzecznik PiS Beata Mazurek.

"Zaraz, jak tylko dotrę do siedziby partii podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii PiS" - powiedział prezes PiS na środowym (12 kwietnia) briefingu.

Jak dodał, podejmie też decyzję o powołaniu komisji PiS ds. "zbadania całej sprawy".

Chodzi m.in. o środowe doniesienia medialne dotyczące wysokich zarobków Misiewicza jako pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. Na tym stanowisku Misiewicz miał zarabiać miesięcznie 50 tys. zł.

Misiewicz był rzecznikiem i szefem gabinetu politycznego ministra obrony. 

Rzecznik PIS wyjaśnia

 Jak poinformowała Mazurek, komisja ma się zająć kwestią "zatrudniania" Bartłomieja Misiewicza. "To jest decyzja, która ma chronić dobry wizerunek Prawa i Sprawiedliwości" - podkreśliła rzeczniczka PiS.

Pytana o to, za co konkretnie Misiewicz został zawieszony w prawach członka partii, powiedziała, że za całokształt doniesień medialnych, które bulwersowały opinię publiczną.

Były rzecznik prasowy MON i b. szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz został w poniedziałek pełnomocnikiem zarządu państwowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji w spółce. W środę "Rzeczpospolita" oraz "Fakt" podały informację o rzekomych zarobkach Misiewicza. Według gazet będzie on zarabiał 50 tys. zł miesięcznie za pracę na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. komunikacji w PGZ i może liczyć na służbowy samochód.

Według rzecznika PGZ Łukasza Prusa nie jest prawdą, że miesięczne wynagrodzenie Misiewicza wynosi 50 tys. zł. Dodał, że wynagrodzenie żadnego z pełnomocników zarządu spółki nie sięga tej kwoty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-04-12 18:10:50
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Podpiszę decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza jako członka partii PiS - poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Decyzja ta ma chronić interes partii - wyjaśnia rzecznik PiS Beata Mazurek." A co będzie, jeśli Wielmożny Pan Bartłomiej M. pełni w MON taką lub ważniejszą rolę, jaką w MSZ pełnił Pan wiceminister Robert G. ? Czy wtedy decyzja Pana Prezesa Jarosława K. nie okaże się zbyt pochopna i Pan Prezes nie ucierpi ze szkodą nie tylko PiS, lecz także III, czy - strach się bać - nawet IV RP? Kto się odważy na to pytanie odpowiedzieć?!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA