REKLAMA

Jarosław Kaczyński zostanie premierem zamiast Beaty Szydło?

  • Autor: PAP/AT
  • 19 września 2017 11:47
Jarosław Kaczyński zostanie premierem zamiast Beaty Szydło? Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (fot.wybierzpis.org.pl)

Oczywiście jest to możliwe, natomiast nie ma w tej chwili żadnej decyzji o wymianie pani premier Beaty Szydło - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS) komentując doniesienia, że premierem może być Jarosław Kaczyński.

• Premierem jest w tej chwili pani Beata Szydło - oświadczył Bielan.

• Nie ma w tej chwili żadnej decyzji o wymianie pani premier - podkreślił.

• Zauważył też, że Beata Szydło jak na polskie warunki jest już bardzo długo urzędującym premierem.

Bielan pytany w radiu RDC o doniesienia, że premierem może być Jarosław Kaczyński oparł: "Nie komentuje plotek. Premierem w tej chwili jest premier Beata Szydło". "Na pewno w tej chwili nie została podjęta żadna decyzja o wymianie premiera" - oświadczył.

Jak dodał, "w sensie political fiction oczywiście jest to możliwe, natomiast nie ma w tej chwili żadnej decyzji o wymianie pani premier".

Przyznał, że pani premier może być przemęczona. "Każdy, kto sprawuje tak waży urząd jak premier polskiego rządu jest zapewne, co jakiś czas zmęczony, musi się regenerować, bo to jest olbrzymie wyzwanie fizyczne, ale również psychicznie, olbrzymi stres" - zaznaczył wicemarszałek.

Zauważył też, że Beata Szydło jak na polskie warunki jest już bardzo długo urzędującym premierem. Na uwagę, że mówi się o premier w kontekście wyborów do europarlamentu lub że zostanie ambasadorem przy Watykanie Bielan zaznaczył, że mamy ambasadora przy Watykanie. "Myślę, że to są plotki" - ocenił.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński rozpoczyna serię spotkań z posłami PiS

"Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas lipcowego Kongresu w Przysusze, że na półmetku naszych rządów, czyli w listopadzie, gdy minie dwa lata od powołania rządu premier Beaty Szydło, dojdzie do przeglądu zarówno pracy poszczególnych resortów jak i całego rządu i wtedy będą podejmowane decyzje również personalne" - dodał wicemarszałek Senatu.

"Jeżeli dojdzie do jakichś zmian - ale zastrzegam, że nie mówię o zmianie premier Beaty Szydło, ale o ewentualnych zmianach w poszczególnych resortach - to sądzę, że w okolicach półmetka kadencji" - uważa Bielan. Przyznał, że obecnie nie wszyscy w rządzie "mają tyle energii, co na początku kadencji". Natomiast te nazwiska zachowam dla siebie - dodał.

Dopytywany dodał, że nie dostał nigdy propozycji, aby zostać szefem MSZ. "Jestem bardzo zadowolony z tej funkcji, którą pełnię" - podkreślił.

Na pytanie, jaka jest pozycja wicepremiera ministra nauki Jarosława Gowina podkreślił, że jest "dobra, mocna". "Jest wicepremierem, jest liderem jednego z ugrupowań, które tworzą Zjednoczoną Prawicę" - dodał Bielan.

Przypomniał, że wtorek to ważny dzień w życiu ministra nauki, bo prezentuje on założenia nowego projektu ustawy o szkolnictwie wyższym, a w środę zaczyna się Kongres Nauki w Krakowie.

"Widziałem wiele dyskusji wewnątrz rządu i Jarosław Gowin broni jak lew autonomii uczelni wyższych. Jestem przekonany, że tej autonomii nic nie grozi" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Icek Targowica 2017-09-20 09:10:22
    Zabawne, że Szydło jest "na chwilę".
  • antoni antczak 2017-09-19 17:12:43
    Beatka jest spoko.A kaczor niech się przymierzy do szefowania w PEREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA