REKLAMA

Jarosław Kalinowski: Jacek Saryusz-Wolski będzie naznaczony "wadą" etyczno-moralną

  • Autor: GP
  • 03 marca 2017 08:54
Jarosław Kalinowski: Jacek Saryusz-Wolski będzie naznaczony "wadą" etyczno-moralną Europoseł Jarosław Kalinowski był w przeszłości ministrem rolnictwa i wicepremierem. Od 2009 roku pracuje w Brukseli w Parlamencie Europejskim. (fot.:kalinowski.pl)

• Polityk PSL Jarosław Kalinowski ocenił, że sprawa ewentualnej kandydatury na szefa Rady Europejskiej Jacka Saryusza-Wolskiego będzie się za nim ciągnąć.
• Przyznał też, że transfery w polityce to smutna rzeczywistość, a w temacie europosła PO stwierdził, że mógł on dostać od PiS propozycję objęcia polskiego MSZ lub nawet propozycję zostania komisarzem z ramienia Polski.
• Posłowie PiS w piątek (3 marca) dementowali kandydaturę Saryusza-Wolskiego.

Nie milkną komentarze po tym, jak zagraniczne media dotarły do potencjalnej kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej. Polityk miałby być kandydatem z Polski, bo polski rząd od miesięcy zwleka z poparciem Donalda Tuska. Ten już zadeklarował chcę dalszej pracy w Unii.

Europoseł PSL Jarosław Kalinowski skrytykował to co dzieje się wokół osoby europosła PO. Podkreślał, że jeśli Saryusz-Wolski bierze udział świadomie w operacji, to szkodzi też sobie.

- Jacek Saryusz-Wolski stracił wiele w Polsce - mówił w "RMF FM" w piątek (3 marca) polityk ruchu ludowego. - Transfery są  obecne w polityce, ale to smutne, że dał się użyć jako instrument - stwierdził polityk. Należy jednak zaznaczyć, że od kiedy informacja o potencjalnym kandydowaniu się pojawiła europoseł PO odmówił jakiegokolwiek komentarza. Nie odzywa się w tym temacie.

Dla Kalinowskiego będzie już raz na zawsze obarczony "wadę, której się nie pozbędzie, wadą etyczno-moralną", która przylgnie do niego.

Czytaj też: Julia Pitera: nie mogą się skontaktować z kolegą w Europarlamencie

Po tym, jak Kalinowskiego zapytano o możliwe zyski dla Saryusza-Wolskiego z jego wolty do PiS polityk potwierdził plotki, że w Brukseli mówiło się o możliwym stanowisku ministra dyplomacji dla Saryusza-Wolskiego.

- Może miał trafić do MSZ, może ma być następnym komisarzem - wyliczał inne możliwości Kalinowski. - Na pewno byłby lepszy niż Witold Waszczykowski, bo jest politykiem europejskiego formatu - nie odmawiał doświadczenia jeszcze formalnie politykowi PO.

Oceń Witolda Waszczykowskiego, szefa MSZ

W temacie zmiany w Komisji Europejskiej, do której miałby wejść Wolski, Kalinowski jest bardziej sceptyczny. - Elżbieta Bieńkowska jest bardzo dobrym komisarzem - stwierdził polityk. Elżbieta Bieńkowska piastuje przewidziane Polsce stanowisko komisarza od 2014 roku, gdy wraz z Donaldem Tuskiem opuściła krajową politykę, by pracować dla UE.

Politycy PiS dementują rzekomą kandydaturę polityka PO

O ile w tygodniu całego zamieszania część politycznego środowiska PiS wyrażała się dobrze o Jacku Saryuszu-Wolskim, to w piątek (3 marca) dementowali już jego kandydaturę.

- Nie ma tej kandydatury - mówił Jacek Sasin (PiS). To cytat z "Radia ZET" - Nie została oficjalnie zgłoszona przez Polskę. Ale to byłaby dobra kandydatura.

Polityk PiS ocenił, że z nieoficjalnych rozmów zrobiono kaczkę dziennikarską.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA