REKLAMA

Jarosław Sellin: Beata Szydło będzie wicepremierem od spraw społecznych

  • Autor: PAP/AT
  • 08 grudnia 2017 12:15
Jarosław Sellin: Beata Szydło będzie wicepremierem od spraw społecznych Beata Szydło zostanie wicepremierem? (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Beata Szydło pozostanie w absolutnym kierownictwie i partii i rządu - powiedział w wiceminister kultury Jarosław Sellin.

W czwartek (8 grudnia) Komitet Polityczny PiS przyjął rezygnację Beaty Szydło z funkcji premiera; wysunął jednocześnie na stanowisko nowego szefa rządu kandydaturę obecnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

"Kierownictwo mojego środowiska politycznego doszło do przekonania, że na kolejne dwa lata zadania, które trzeba będzie wykonać, lepiej wykona nowy premier - premier Mateusz Morawiecki" - wyjaśnił Sellin, pytany w Polsat News o powód dymisji premier Beaty Szydło. "Pani premier Beata Szydło będzie w absolutnym kierownictwie i partii politycznej i rządu, będzie wicepremierem, będzie - jak sądzę - odpowiedzialna za sprawy społeczne, bo w tych sprawach ma największe osiągnięcia" - dodał.

Dopytywany, czy premier Szydło może zostać w przyszłości komisarzem UE wiceszef resortu kultury odpowiedział, że Beata Szydło "udowodniła znakomite swoje umiejętności ". "Nawet wczoraj na komitecie politycznym Jarosław Kaczyński powiedział, że jest osobą młodą w polityce i wszystko jest możliwe, wszystko przed nią, jako politykiem, jest możliwe" - zaznaczył.

Pytany, co podczas czwartkowego posiedzenia klubu PiS mówiła premier Szydło polityk relacjonował, że "miała bardzo ciepłe, sympatyczne przemówienie sprowadzające się generalnie do podziękowań dla klubu parlamentarnego za wsparcie, którego doświadczyła jako premier rządu w zapleczu politycznym". Dopytywany, czy prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjaśnił, dlaczego sam nie został kandydatem na premiera, Sellin odparł, że "ten temat nie był poruszany".

Sellin potwierdził, że "wszystko wskazuje na to, że nowy rząd pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego będzie już we wtorek". Dopytywany, czy w piątek ma nastąpić dymisja premier Szydło i desygnowanie Morawieckiego na nowego premiera odpowiedział, że "prawdopodobnie tak". Dodał, że we wtorek "prawdopodobnie będzie już expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-12-09 14:45:48
    Pójdzie siedzieć....... za udawanie chorą po wypadku !
  • A.Krzak 2017-12-08 19:45:36
    Czy oni wiedza co to jest HONOR! Pani Beata chyba go nie ma?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA