REKLAMA

Jarosław Sellin: Nie godzimy się by opozycja meblowała rząd

  • Autor: PAP/AT
  • 23 marca 2017 10:33
Jarosław Sellin: Nie godzimy się by opozycja meblowała rząd Nie będziemy zgadzać się na to, żeby ten rząd był meblowany przez opozycję - powiedział wiceminister (Jarosław Sellin, fot.mkidn.gov.pl)

Rząd, którego jestem współuczestnikiem, dobrze wykonuje swoje zadania we wszystkich obszarach i nie będziemy zgadzać się na to, żeby ten rząd był meblowany przez opozycję - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin, komentując wniosek PO o wotum nieufności dla ministra środowiska. - Jeśli są jakieś błędy, to je poprawiamy - dodał.

W czwartek (23 marca) Sejm ma zająć się wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra środowiska Jana Szyszki. Wniosek popierają Nowoczesna i PSL, PiS zapowiada obronę ministra.

"(Jestem) pełen przekonania, że rząd, którego jestem współuczestnikiem, dobrze wykonuje swoje zadania we wszystkich obszarach i nie będziemy zgadzać się na to, żeby ten rząd był meblowany przez opozycję" - powiedział Sellin w Radiu Zet .

"Nie zachęca mnie do głosowania przeciwko (...) ministrowi w rządzie, w którym sam jestem, wniosek opozycji. Natomiast jeśli są jakieś błędy, to je poprawiamy" - zadeklarował.

Czytaj też: Chcemy jak najszybciej zmienić przepisy dot. wycinki drzew

We wniosku o odwołanie Szyszki posłowie PO skrytykowali uchwaloną w połowie grudnia ub.r. nowelę ustawy, która pozwoliła prywatnym właścicielom ziemi na wycinkę drzew na swoim terenie, bez zezwoleń. Platforma negatywnie oceniła też zmiany personalne w podległych Ministerstwu Środowiska instytucjach, np. Państwowej Radzie Ochrony Przyrody. Sejmowa komisja środowiska negatywnie zaopiniowała wniosek PO o odwołanie ministra Szyszko.

"Z tymi powalanymi drzewami to są różne opinie, bo słyszę, że bardzo często to władze samorządowe wykorzystały to prawo do bardzo szybkiego załatwienia pewnych swoich problemów" - ocenił Sellin.

Zapewnił, że przepisy regulujące prawo do wycinki drzew będą znowelizowane tak, "żeby do takich sytuacji - zwłaszcza w sferze władzy publicznej - nie dochodziło". "Natomiast w sferze domeny prywatnej jednak chcielibyśmy utrzymać możliwość decydowania samemu o tym, co na swoich prywatnych działkach się robi. Z wyjątkiem oczywiście drzewostanów, które już mają swoje lata" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA