REKLAMA

Jarosław Sellin: Prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent Polski

 • Autor: PAP/AT
 • 28 marca 2018 10:55
Jarosław Sellin: Prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent Polski Warto rozmawiać o tym jak władza jest wynagradzana - powiedział Sellin (Jarosław Sellin, fot.mkidn.gov.pl)

W systemie wynagradzania władzy pewne rzeczy są postawione na głowie - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Jarosław Sellin w "Kwadransie politycznym" TVP1 odniósł się do nagród przyznanych członkom rządu Beaty Szydło. Podkreślił, że premier Morawiecki nigdy nie mówił, że była premier nie miała prawa do wynagradzania własnych podwładnych. "Miała do tego prawo, podjęła jedynie inną decyzję" - podkreślił.

Zdaniem wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, warto rozmawiać o tym jak władza jest wynagradzana. "Dyrektor departamentu, który na przykład mnie podlega, a także każdy dyrektor instytucji, którą ja nadzoruję, zarabia więcej niż minister. Również prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent Polski. To jest postawione na głowie" - dodał.

Sellin tłumaczył, że w kampanii wyborczej zjednoczona prawica obiecała, że zostaną zlikwidowane patologie i odzyskane zostaną publiczne pieniądze, które gdzieś się rozpływały.

Czytaj też: Steinhoff ws. wynagrodzeń: "Nie poddawajcie się tabloidom. Potrzebna jest odważna decyzja"

"Odzyskaliśmy kilkaset miliardów złotych z VAT, które przeznaczane są dla nas wszystkich, Polaków, na cele społeczne. Likwidujemy różnego rodzaju patologie wynikające z różnych afer, np. w Polskiej Żegludze Morskiej czy Amber Gold. To wymaga bardzo ciężkiej pracy i ten rząd te prace wykonuje. Połóżmy na szali te potężne miliardy, które dla Polaków odzyskaliśmy, z nagrodami (dla członków rządu - red.), które dotyczyły kilku tysięcy złotych" - przekonywał Sellin .

Przyznał, że są skrajne opinie, że politycy powinni pracować społecznie. Jednak jego zdaniem, "w przyszłości trzeba będzie ten temat odważnie postawić i pokazać, że w systemie wynagradzania władzy pewne rzeczy są postawione na głowie" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • qwert 2018-03-28 21:33:53
  Do Miastowy: Na przykład Kędzierzyn-K. gdzie panuje tzw. prezydent . Bo miasto ma coś koło 50 tysięcy mieszkańców i powinno mieć burmistrza czy wójta.
 • Polak 2018-03-28 20:35:08
  co za skrajnie bezczelna wypowiedź !!! To sami politycy pisu wypowiadali się o politykach PO, że zarabiają kokosy i że są oderwani od rzeczywistości gdy Bieńkowska mówiła że za 6 czy 7 tysięcy to się nie da pracować - teraz pisiory biorą 3x więcej i drą japę!!! niech zbierają to co zasiali!!! po drugie - niech ten dziwak pokarze prezydenta małego miasta który zarabia więcej niż Duda?? pewnie okaże się że takiego nie ma! to jest ta ich dobra zmiana - kłamstwo, propaganda i zawłaszczenie mediów! dno, że doczekaliśmy takich czasów gdy władza ma w d... ludzi i kłamie prosto w oczy! a po trzecie - wiele mechanizmów walki z VAT wprowadziło PO, m.in. jednolity plik kontrolny i to dzięki temu są znacznie większe wpływy z VAT - więc niech teraz pisiory bezczelnie nie zawłaszczają sobie cudzych sukcesów!
 • Cyborg28 2018-03-28 16:37:14
  Zarobki każdego urzędnika państwowego, samorządowego i in. powinny zależeć nie tylko od jego kwalifikacji zawodowych i sprawowanej funkcji w "hierarchii" władzy, ale też zależeć ściśle od zarobków (dochodów) osób najniżej uposażonych. Chce jakiś urzędnik dostawać więcej, to niechaj razem ze swoją strukturą stara się o podwyższenie zarobków (dochodów) osób najniżej zarabiających. Tylko dzięki takim, prawnym uzależnieniom urzędnicy będą odczuwali potrzebę wzrostu plac (dochodów) Polaków najniżej uposażonych. Inaczej przeobrażą się w kastę bogaczy, którą trzeba będzie usuwać znowu przez stworzenie i działanie kolejnej "Solidarności".
 • emeryt 2018-03-28 16:33:22
  A po co Prezydentowi pieniądze - obiory, jedzenie, transport, mieszkanie i wszystko co potrzebne do życia, ma dożywotnio na koszt państwa, to do czego mu potrzebne pieniądze ?
 • 19520 2018-03-28 15:56:17
  "Prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent Polski." Jakaś bujda bo nie doczytałem jakiejkolwiek info o konkretach tej tezy postawionej w tytule! Niepotrzebnie straciłem czas i zostałem oszukany. Czekam na sprostowanie w odpowiedzi.
 • podatnik 2018-03-28 12:29:28
  Kasa to jeszcze nie wszystko bo prezydent razem z rodziną ma darmowe mieszkanie, wikt i opierunek a nawet ubrania.
 • samo wola 2018-03-28 11:56:13
  samorządy przejadają kuuupę kasy ! !!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA