REKLAMA

Jarosław Wałęsa kandydatem PO na prezydenta Gdańska?

  • Autor: PAP/AT
  • 20 września 2017 09:43
Jarosław Wałęsa kandydatem PO na prezydenta Gdańska? Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i chcę pracować zespołowo, jestem członkiem drużyny - powiedział Wałęsa (fot.fotolia)

Czekam na decyzję zarządu krajowego PO w sprawie mojego startu w wyborach na prezydenta Gdańska - powiedział europoseł Platformy Jarosław Wałęsa.

"W sprawie mojego startu w wyborach na prezydenta Gdańska czekam na decyzję zarządu krajowego PO" - powiedział europoseł Platformy Jarosław Wałęsa. Odrzucił zarzuty o przedwczesne rozpoczęcie kampanii samorządowej poprzez internetowy spot o Gdańsku.

"W tej chwili czekam na decyzję zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej" - powiedział Wałęsa w radiu RMF FM. "Chciałbym wrócić do Gdańska, chciałbym pracować w samorządzie, ale nie deklarowałem, że to muszą być akurat wybory już w przyszłym roku. Mówiłem, że to może być w kolejnych latach. Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i chcę pracować zespołowo, jestem członkiem drużyny" - dodał.

Czytaj też: Kandydaci na prezydenta Gdańska i Gdyni: Nowoczesna odsłoniła karty

Europoseł odrzucał zarzuty o przedwczesne rozpoczęcie wyborczej kampanii samorządowej opublikowanym w internecie spotem "Mój Gdańsk, moja Europa". Spot sfinansowany został z funduszy Europejskiej Partii Ludowej.

Jarosław Wałęsa (fot.jaroslawwalesa.pl)

"Każdy europoseł ma budżet na promocję" - powiedział. "To nie jest kampania wyborcza. Jeżeli były jakieś zastrzeżenia, to Państwowa Komisja Wyborcza mogłaby się do tego ustosunkować. Rzeczywiście, ustosunkowali się: PKW nie dopatrzyła się tam elementów przedwczesnej kampanii wyborczej" - powiedział J. Wałęsa.

"Takich spotów na profilu służbowym na Facebooku mam kilka, także nie przykładam do tego takiej wartości, ponieważ spot mówi o czymś innym - nie o moim kandydowaniu, tylko o tym, jak zmienił się Gdańsk, m.in. dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA