REKLAMA

Jarosław Wałęsa: Stanowcze "nie" polskiego rządu, to uleganie psychozie

 • Autor: GP/PAP
 • 05 czerwca 2017 09:53
Jarosław Wałęsa: Stanowcze "nie" polskiego rządu, to uleganie psychozie Europoseł Jarosław Wałęsa podnosi rękę w imieniu Polski w Parlamencie Europejskim od 2009 roku. (fot.:jaroslawwalesa.pl)

Terror, jaki pokazał oblicze w Londynie, to narzędzie politycznego wzbudzania strachu. Jarosław Wałęsa ocenia, że stanowcze "nie" polskiego rządu wobec migracji, to uleganie psychozie, jaką wzbudzają islamscy ekstremiści.

• Polityk za porażkę uważa, gdy kraj mówi i straszy migrantami, takiego efektu bowiem chcą terroryści.

• - W katolickim kraju zastanawiamy się czy pomagać? To jest zatrważające - kontynuował w rozmowie radiowej Jarosław Wałęsa. Sam głosował w Parlamencie Europejskim za rezolucją o przyjmowaniu migrantów. 

• Debatę o terrorze w polskich mediach wywołał sobotni zamach w Londynie. Zginęło w nim sześć osób, wiele nadal walczy o życie w szpitalach.

Do zamachu w Londynie na ulicach angielskiej stolicy przyznało się tzw. Państwo Islamskie. To zuchwałe wyznanie spotkało się z potępieniem ze strony zachodnich przywódców, a w Polsce ponownie przywołało dyskusję o stanowczym "nie" polskiego rządu dla imigrantów. Polska nie chce by w ramach relokacji migrujących do Europy pojawili się u nas muzułmanie np. z Syrii. Minister Mariusz Błaszczak niejednokrotnie uzasadniał tę stanowczość właśnie dbaniem o bezpieczeństwo Polski przed zamachami.

Takiej argumentacji w poniedziałek (5 czerwca) nie przyjmował do wiadomości europoseł, syn Lecha Wałęsy, Jarosław.

- Musimy pamiętać, że terroryzm to narzędzie polityczne i nie można pozwolić, by jego wpływ był decydujący na współczesną politykę - mówił Wałęsa w RMF FM. Po czym zaakcentował swój sprzeciw wobec retoryki rządu. Jego zdaniem PiS już przegrał walkę z terroryzmem. Zrobił to poddając się obawom, jakie terror wzbudza.

Europoseł nie pozostaje gołosłowny

W czasie sesji Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa głosował za rezolucją wzywającą kraje UE do pomocy osobom uciekającym z Bliskiego Wschodu przed wojną. Uzasadniając to powołał się na katolickie korzenie naszego narodu.

- To znak naszych czasów - powiedział o głosowaniu w PE polityk. - Nie mogłem zagłosować inaczej, bo jestem katolikiem i musimy pomagać.

Zamach w sobotę (3 czerwca) przerwał kampanię premier Wielkiej Brytanii, źródło: twitter.com/theresa_may

- Mówimy o kobietach i dzieciach, którzy uciekają przed wojną - kontynuował Jarosław Wałęsa. - W katolickim kraju zastanawiamy się czy pomagać? To jest zatrważające.

Oponujących, którzy twierdzą, że ilość migrujących nie pozwala poprawnie weryfikować ich tożsamości, polityk prosił o więcej wiary w zdolności europejskich służb, które pracują na granicach UE.

Zamach w Londynie

3 czerwca wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali z pomocą noży ludzi w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy trzej zostali zastrzeleni przez policję.

W wyniku zdarzenia zginęło co najmniej sześć osób, a ok. 50 trafiło do szpitala. Niektórzy ranni są w stanie krytycznym - poinformował w niedzielę (4 czerwca) rano burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Antyterrorysta 2017-06-05 11:45:39
  Chłop ma rację. Zamiast pomagać naprawdę potrzebującym, daliśmy się przestraszyć. O to właśnie chodzi terrorystom więc w przypadku polskiego rządu, osiągnęli cel.
 • psychiatra 2017-06-05 11:41:00
  Widać, że w rodzinie Wałęsów intelekt to kwestia dziedziczna.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA