REKLAMA

Jarosław Wałęsa zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 01 czerwca 2016 18:49
Jarosław Wałęsa zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej Jarosław Wałęsa w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 roku (Jarosław Wałęsa, fot. Lukasz2/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Europoseł Jarosław Wałęsa zawiesił swoje członkostwo w PO - poinformował szef klubu Platformy i jej lider na Pomorzu Sławomir Neumann. Powody tej decyzji nie są znane. Według Neumanna, Wałęsa nie podał ich w piśmie, które do skierował do niego.

"W piśmie, które otrzymałem od Jarosława Wałęsy, jest jedno zdanie, że zawiesza swe członkostwo w Platformie. Zgodnie ze statutem partii miał do tego prawo. Umówiłem się z nim na rozmowę w przyszłym tygodniu, ponieważ teraz przebywa za granicą" - zaznaczył Neumann.

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 roku. Wcześniej, w latach 2005-2009 był posłem PO. Z Platformą związany jest od 2005 roku. Od czerwca ubiegłego roku kierował think-tankiem PO, Instytutem Obywatelskim.

Portal 300polityka.pl podał, że europoseł PO może być niezadowolony m.in. z decyzji kierownictwa partii dot. braku zaangażowania w marsz KOD 4 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA