REKLAMA

Jarosław Wróbel szefem Polskiej Spółki Gazownictwa

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lutego 2016 13:52
Jarosław Wróbel szefem Polskiej Spółki Gazownictwa (fot.:psgaz.pl)

Wspólnicy Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) - spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - powołali nowy zarząd spółki z Jarosławem Wróblem na czele na wspólną kadencję od 2 marca br., podała spółka.

- Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Polskiej Spółki Gazownictwa podjęło decyzję o powołaniu z dniem 2 marca na nową wspólną kadencję Jarosława Wróbla na prezesa zarządu, a Adama Węgrzyna oraz Tomasza Blacharskiego na członków zarządu - czytamy w komunikacie.

Do momentu rozpoczęcia nowej kadencji, Jarosław Wróbel i Adam Węgrzyn będą pełnić funkcję członków zarządu, natomiast Tomaszowi Blacharskiemu udzielono prokury do czasu objęcia funkcji.

NWZ odwołało także ze składu rady nadzorczej PSG Paulinę Dreżewską-Krok i powołało w skład RN Łukasza Strugacza.

PGNiG jest jedynym wspólnikiem Polskiej Spółki Gazownictwa.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. jest czołowym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. PSG powstała w 2013 roku z połączenia sześciu spółek gazowniczych należących do grupy kapitałowej PGNiG SA. Zarządza siecią ponad 170 tysięcy km gazociągów, które dostarczają gaz do blisko 7 mln odbiorców.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA