REKLAMA

Jarosław Zieliński: Jestem gotowy podać się do dymisji

 • Autor: PAP/AT
 • 14 lutego 2017 09:56
Jarosław Zieliński: Jestem gotowy podać się do dymisji Jarosław Zieliński (fot. msw.gov.pl)

• Służby nie popełniły błędu podczas wypadku z udziałem premier Beaty Szydło - uważa wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, nadzorujący w resorcie służby mundurowe, w tym BOR.
• Jestem gotowy jednak podać się do dymisji, jeśli to miałoby poprawić bezpieczeństwo w Polsce - zapewnił Zieliński.
• Uważa jednak, że stałoby się "dokładnie odwrotnie".

W jego ocenie służby nie popełniły błędu podczas wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.

"Jeżeliby moje odejście ze stanowiska przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa w Polsce, jestem gotowy w każdej chwili. (..) Natomiast mam wrażenie, że byłoby dokładnie odwrotnie" - powiedział Zieliński w porannym wywiadzie dla Radia ZET.

Czytaj też: Minister Mariusz Błaszczak zostanie odwołany?

"Wkładam swoją cząstkę w poprawę bezpieczeństwa, ale jeśli moje odejście i przejście do pracy poselskiej a nie rządowej poprawiłoby bezpieczeństwo (...) to proszę bardzo" - dodał. Jest pan gotów odejść? - dopytywał prowadzący program. "W każdej chwili" - odparł Zieliński.

Powiedział jednak, że po analizach od początku zdarzenia w Oświęcimiu taka myśl o odejściu nie powstała, ponieważ nie widzi winy ani swojej ani BOR-u w tej sprawie. "Ani swojej, ani ministra Błaszczaka, którego obciążają nieprzyjazne media i środowiska opozycyjne, ani szefa Biura Ochrony Rządu i myślę, że także funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu" - stwierdził.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • żona strażaka 2017-02-15 13:20:13
  Zgadza się po dymisji Zielińskiego upadnie największe Bezkarne Bizancjum na Podlasiu. Komendanci nie będą się już czuli bezkarnie, a to bez wątpienia pozytywnie wpłynie na przestrzeganie Prawa na tym Dzikim Wschodzie. Dziwi mnie tylko dlaczego pani Premier tak długo to tolerowała.
 • antoni antczak 2017-02-14 14:36:13
  Do Hospody Pomyłuj: No tu ci przyznam rację że powinien na tym stołku być przynajmniej Polko. lub jemu podobny z doświadczeniem.Tylko że ta robota jest dla ludzi bez rodziny.Mało kto to wytrzymuje.
 • Hospody Pomyłuj 2017-02-14 12:00:00
  Co za skromność! Mogę odejść ale beze mnie nie dacie rady :-). Nauczyciel z Suwałk z wykształceniem humanistycznym niewątpliwie jest cennym nabytkiem dla zespołu kierującego bezpieczeństwem państwa. Świetnie się uzupełnia z Antonim. Można by jeszcze zatrudnić Dobrego Wojaka Szwejka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA