REKLAMA

Jarosław Zieliński: Opozycja chce nas podzielić, bo marzy jej się powrót do władzy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 kwietnia 2016 09:09
Jarosław Zieliński: Opozycja chce nas podzielić, bo marzy jej się powrót do władzy Jarosław Zieliński pytany był także o organizację w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że ŚDM odbędą się w Polsce i nie ma żadnych powodów do ich odwołania. (fot. facebook/Jarosław Zieliński)

- Opozycja i nieprzyjazne ośrodki medialne z opozycją związane nie będą scenariuszy politycznych dla Prawa i Sprawiedliwości pisać. Rząd pracuje bardzo sprawnie i intensywnie. Realizuje program Prawa i Sprawiedliwości z żelazną konsekwencją - zapewnia Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Jarosław Zieliński w rozmowie z RMF FM komentował wywiad, jakiego dla tygodnika "wSieci" udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes wezwał w nim rząd do mobilizacji, mówił także o planowanym podsumowaniu działalności ministrów.

- Opozycja i nieprzyjazne ośrodki medialne z opozycją związane nie będą scenariuszy politycznych dla Prawa i Sprawiedliwości pisać. Rząd pracuje bardzo sprawnie i intensywnie. Realizuje program Prawa i Sprawiedliwości z żelazną konsekwencją. Pan prezes mówi tylko, żeby nie usypiały nas sukcesy. To czynimy - powiedział Jarosław Zieliński.

Dodał, że prezes, jako lider obozu, który wygrał wybory, chce, żeby wszystkie obietnice były zrealizowane jak najlepiej i nad tym czuwa. - To jest bardzo ważna rola - podkreślił wiceszef MSWiA.

Jego zdaniem do wywiadu dopisuje się dodatkowe treści. Robi to zwłaszcza opozycja. - Środowiska opozycyjne chcą nas podzielić, bo marzy im się powrót do władzy. Próbuje się w mediach pokazywać, że jest niezdrowa relacja między ministrami, że kłócą się ze sobą o wpływy, że ma być ktoś inny premierem. To wszystko są nieprawdziwe informacje. Ja ich nie mogę potwierdzić. Znając dobrze nasz obóz, po prostu się z tego śmieję. To wszystko jest wymyślone - powiedział na antenie RMF FM.

Jarosław Zieliński pytany był także o organizację w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Zapewnił, że ŚDM odbędą się w Polsce i nie ma żadnych powodów do ich odwołania. Pytany o to, czy uroczystości odbędą się w Brzegach, powiedział, że taką lokalizację wskazał organizator.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie, w dniach 26-31 lipca (fot.:krakow2016.com)

- Nie do rządu należy wskazanie miejsca celebry, tylko do organizatora. Do służb podległych MSWiA należy zapewnienie bezpieczeństwa i robimy wszystko, aby bezpieczeństwo zapewnić. Zapewnimy maksymalne bezpieczeństwo w tych warunkach, w jakich odbędą się Światowe Dni Młodzieży - zapewnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA