REKLAMA

Jaworski w PZU, Raczak w Sejmie. Nowy poseł przyjął ślubowanie

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 14:18
Jaworski w PZU, Raczak w Sejmie. Nowy poseł przyjął ślubowanie Grzegorz Raczak w momencie składania ślubowania poselskiego 8 czerwca 2016 roku. (fot.:twitter.com/KancelariaSejmu)

• Przetasowanie personalne w klubie parlamentarnym PiS.
• Grzegorz Raczak zastąpił Andrzeja Jaworskiego i złożył ślubowanie przed izbą.

W środę (8 czerwca), na samym początku XX posiedzenia Sejmu VIII kadencji, do grona posłów dołączył Grzegorz Raczak. Poseł startował z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu Gdańskim. Wygrał w tym mieście komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej.

Powodem jego wejścia na Wiejską jest zajęcie przez jego poprzednika Andrzeja Jaworskiego stanowiska w zarządzie państwowej spółki, jaką jest PZU.

Wynik wyborczy (6332 głosów) nie dał Raczakowi mandatu w 2015 roku.

Nowy poseł jest lekarzem, doktorem nauk medycznych. Leczy i jest kierownikiem II Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Sprawował funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA