REKLAMA

Jean Claude-Juncker: Nie jesteśmy na wojnie z Polską

  • Autor: PAP/JS
  • 19 grudnia 2017 23:33
Jean Claude-Juncker: Nie jesteśmy na wojnie z Polską Juncker wziął udział w Brukseli we wspólnej konferencji z nowym kanclerzem Austrii (Jean-Claude Juncker, twitter.com/JunckerEU)

Nie jesteśmy na wojnie z Polską - tak szef Komisji Europejskiej Jean Claude-Juncker odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualnego uruchomienia wobec Polski art. 7 unijnego traktatu. Dodał, że w tej sprawie nie wszystkie mosty zostały zerwane.

Juncker wziął udział w Brukseli we wspólnej konferencji z nowym kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem. Szef KE był pytany, jak zachowa się podczas środowego (20 grudnia) spotkania unijnych komisarzy w kontekście dyskusji o Polsce. Kurz był pytany z kolei, jaka będzie jego odpowiedź, jeśli wobec Polski zostanie uruchomiony art. 7 traktatu europejskiego.

"Nie jesteśmy na wojnie z Polską. To trudna procedura.(...) Z pewnością nie zerwaliśmy jak dotąd wszystkich mostów (między Polską a Komisją Europejską)" - powiedział Juncker.

Kanclerz zaznaczył, że nie wie, jaką decyzję podejmie KE. "Szef KE nie powiedział mi, w jakim kierunku może pójść ta decyzja. Całkowicie ufam Komisji Europejskiej. Oczywiście, zobaczymy, jak na tę kwestię odpowiemy" - zaznaczył Kurz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA