REKLAMA

Jednodniowy prezes. Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego

  • Autor: bad
  • 10 lutego 2016 08:30
Jednodniowy prezes. Kamiński nie będzie szefem Polskiego Holdingu Obronnego Mariusz Antoni Kamiński nie jest i nie był szefem Polskiego Holdingu Obronnego - wyjaśnia Jarosław Gowin. (fot.: PTWP)

- Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję ze stanowiska szefa Polskiego Holdingu Obronnego - poinformował wicepremier Jarosław Gowin.

Jak powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, Mariusz Antoni Kamiński nie jest i nie był szefem Polskiego Holdingu Obronnego.

- Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję ze stanowiska szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Wczoraj ogłoszono nominację i wczoraj wieczorem podjął decyzję o rezygnacji – powiedziała w RMF FM Jarosław Gowin.

Wicepremier dodał, że „Mariuszowi Antoniemu Kamińskiemu nie można odmówić kwalifikacji, doktor prawa, przez dwie kadencje członek Komisji Obrony Narodowej”.

- Został oczyszczony przez prokuraturę ze wszystkich zarzutów. Ale chcę powiedzieć, że Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję z funkcji szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Złożył rezygnację i nie będzie szefem PHO – podkreślił Jarosław Gowin.

Ciekawa nominacja, Mariusz Antoni Kamiński pokieruje PHO

Wczoraj pisaliśmy, że Mariusz Antoni Kamiński został szefem PHO. Nominacja jest o tyle ciekawa, że były poseł w listopadzie 2014 roku został najpierw zawieszony w prawach członka PiS, a następnie decyzją komitetu politycznego wykluczony z partii.

Chodziło o jego udział w tzw. aferze madryckiej. Politycy PiS (oprócz Kamińskiego także Adam Hoffman) wyjechali służbowo do Hiszpanii na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W wyjeździe posłom towarzyszyły żony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA