REKLAMA

Jens Stoltenberg: obecność NATO w Polsce coraz większa

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2016 14:53
Jens Stoltenberg: obecność NATO w Polsce coraz większa Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie fot. Twitter/Polish Embassy UK)

Ufam, że po szczycie NATO w Warszawie obecność Sojuszu w Polsce będzie silniejsza niż dotąd - powiedział po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem, Sojusz będzie po szczycie silniejszy i bardziej elastyczny.

"Teraz NATO ma stałą obecność wojskową w tym regionie, której Polska jest znaczącą częścią i ufam, że po szczycie w Warszawie zobaczymy jeszcze większą obecność NATO w Polsce niż kiedykolwiek wcześniej" - powiedział sekretarz generalny.

Jak relacjonował, wśród omawianych w poniedziałek tematów były właśnie przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

"Wszyscy musimy upewnić się, że gdy zakończymy ten szczyt, Sojusz będzie silniejszy i bardziej elastyczny i tak samo jak zawsze oddany wartościom, na których NATO zostało stworzone, tzn. demokracji, wolności jednostki oraz rządom prawa" - mówił.

fot. twitter.com

Jak dodał, "wartości te są istotnym źródłem naszej jedności, zaś ta jedność jest naszą największą siłą".

Sekretarz NATO zwrócił się do Andrzeja Dudy mówiąc: "Cieszę się na prace z panem podczas przygotowań do warszawskiego szczytu, raz jeszcze witam w Kwaterze Głównej".

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Polski ma przyjechać ok. 2,5 tys. delegatów, wśród nich szefowie państw i rządów, liderzy ONZ, UE i Banku Światowego. Przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, w której w 1955 r. podpisano Układ Warszawski

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA