REKLAMA

Jerzy Kropiwnicki kandydatem z Senatu do Rady Polityki Pieniężnej

  • Autor: AW
  • 05 stycznia 2016 12:10
Jerzy Kropiwnicki kandydatem z Senatu do Rady Polityki Pieniężnej Kropiwnicki od 2010 r. pełni funkcję doradcy prezesa NBP (fot.arch.)

Jerzy Kropiwnicki, b. prezydent Łodzi, od 2010 r. doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego potwierdza, że jest jednym z senackich kandydatów do Rady Polityki Pieniężnej.

Wszystko wskazuje na to, że Jerzy Kropiwnicki przez kolejne lata nadal będzie związany z Narodowym Bankiem Polskim. Od 2010 r. pełni funkcję doradcy Marka Belki, a niedługo ma zostać członkiem Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

- Moja kandydatura do RPP została zgłoszona do Senatu - potwierdza Jerzy Kropiwnicki. - Kandydatury będzie rozpatrywać senacka komisja 12 stycznia - dodaje.

Zgodnie z art. 227 ust. 2 Konstytucji RP oraz art. 6 Ustawy o Narodowym Banku Polskim, Rada Polityki Pieniężnej jest organem NBP. W skład Rady wchodzą: przewodniczący, którym jest prezes NBP oraz dziewięciu członków, powoływanych w równej liczbie przez: Prezydenta RP, Sejm i Senat. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej powoływani są na 6 lat.

Członkostwo w RPP to pełnoetatowe zajęcie, wykluczające inne działania w obszarze polityczno-społecznym. - Ustawa wymagać będzie ode mnie zawieszenia działalności politycznej, a nawet członkostwa w związkach zawodowych - podkreśla Kropiwnicki.

Jerzy Kropiwnicki w latach 2002 - 2010 r. był prezydentem Łodzi. Został odwołany z tego stanowiska wskutek referendum. Ukończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Senatu z ramienia PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antysld 2016-01-05 12:49:31
    Kropiwnicki był jak do tej pory najlepszym prezydentem ŁodziREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA