REKLAMA

Jerzy Meysztowicz przewodniczącym Komisji Gospodarki i Rozwoju. PO zawiedziona

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 17 listopada 2015 14:25
Jerzy Meysztowicz przewodniczącym Komisji Gospodarki i Rozwoju. PO zawiedziona Wojciech Zubowski: "Tematów bieżących jest kilka. Myślę, że to jest kwestia najbliższych dni, kiedy będzie można powiedzieć coś więcej"fot. mat. pras.

Znamy skład prezydium Komisji Gospodarki i Rozwoju. Na przewodniczącego wybrano Jerzego Meysztowicza z Nowoczesnej, a na wiceprzewodniczących: Maksa Kraczkowskiego, Ewę Malik i Wojciecha Zubowskiego z PiS, Mirosławę Nykiel z PO oraz Jarosława Porwicha z Kukiz’15.

Na dzisiejszym, pierwszym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju zostało wybrane jej prezydium. – Prezydium powinno być wewnętrznie sprawne, czyli powinny być to osoby, które znają się na mechanizmach gospodarczych i rozwojowych praktycznie i teoretycznie, ale także na takiej formalnej bardzo, proceduralnej stronie pracy komisji, bo to jest bardzo istotne i to jest celem wspólnej pracy prezydium –  komentuje dla Parlamentarny.pl posłanka PO Maria Małgorzata Janyska, członkini komisji.

PO: będziemy pracować intensywnie

Sama jest zaskoczona przede wszystkim wyborem przewodniczącego. – Jestem zaskoczona wyborem pod tym względem, że przewodnictwa komisji nie dostała Platforma Obywatelska jako największy klub opozycyjny. W poprzedniej kadencji komisją kierował poseł największego wówczas klubu opozycyjnego, czyli Prawa i Sprawiedliwości. Myślę, że biorąc pod uwagę elegancję polityczną i protokół, wypadałoby, żeby w prezydium zasiadała osoba z PO – uważa. Jak zaznacza, decyzja ta nie wpłynie jednak na prace Platformy Obywatelskiej. – Taki obrót sprawy nie znaczy, że nie będziemy pracować w tej komisji. Jest nas kilkoro posłów, również którzy byli w poprzedniej kadencji, w związku z czym na pewno praca merytoryczna z naszej strony będzie dość intensywna – dodaje posłanka.

„To nie będzie ta sama komisja”

W prezydium Komisji Gospodarki i Rozwoju znalazł się m.in. poseł PiS Wojciech Zubowski, magister prawa, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował m. in. w kancelarii prawnej i prowadził firmę zajmującą się pracami wysokościowymi.  

– W sejmie pracowałem już w komisji gospodarki, a w poprzedniej kadencji w komisji skarbu i infrastruktury. Z wyboru na wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki i Rozwoju jestem jak najbardziej zadowolony – komentuje dla Parlamentarny.pl.

Jak twierdzi, komisję czekają nowe wyzwania. Nie jest to bowiem ta sama komisja, która pracowała w poprzednich kadencjach sejmu.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecna komisja gospodarki, to nie będzie ta komisja, jaka pracowała w poprzedniej kadencji. Mamy przecież też dział rozwoju. Myślę, że wkrótce będziemy w stanie zaprezentować plan pracy na najbliższe miesiące i będziemy też reagować na aktualne prace sejmowe – mówi poseł.

Pytany o to, czym w pierwszej kolejności zajmie się komisja, prosi o cierpliwość. – Tematów bieżących jest kilka. Myślę, że to jest kwestia najbliższych dni, kiedy będzie można powiedzieć coś więcej – dodaje.

42 posłów na pokładzie

W skład Komisji Gospodarki i Rozwoju wchodzi 42 posłów. Wśród nich są posłowie PiS: Piotr Babinetz, Michał Cieślak, Antoni Duda, Andrzej Gawron, Konrad Głębocki, Jarosław Gonciarz, Mariusz Orion Jędrysek, Maks Kraczkowski, Wiesław Krajewski, Leonard Krasulski, Dariusz Kubiak, Ewa Malik, Grzegorz Matusiak, Marek Matuszewski, Kazimierz Matuszny, Daniel Milewski, Wojciech Murdzek, Jan Warzecha, Michał Wójcik, Sławomir Zawiślak, Wojciech Zubowski; posłowie PO: PO: Maria Małgorzata Janyska, Włodzimierz Karpiński, Gabriela Lenartowicz, Tomasz Lenz, Arkadiusz Marchewka, Aldona Młyńczak, Arkadiusz Myrcha, Sławomir Nitras, Mirosława Nykiel, Norbert Obrycki, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa. Z ruchu Kukiz’15 w komisji zasiadają: Paweł Grabowski, Paweł Kobyliński, Jakub Kulesza, Jarosław Porwich, z Nowoczesnej: Adam Cyrański, Jerzy Meysztowicz, Michał Stasiński, z PSL Mieczysław Kasprzak oraz poseł niezależny Jan Kalwiter.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA