REKLAMA

Jerzy Owsiak do Macierewicza: "Chciałbym, aby pan uspokajał w dyplomatycznych dialogach"

  • Autor: GP
  • 16 marca 2016 08:53
Jerzy Owsiak do Macierewicza: "Chciałbym, aby pan uspokajał w dyplomatycznych dialogach" Owsiak: Tak bardzo chciałbym od Pana, jako Ministra Obrony Narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad naszym losem. (fot.: facebook.com)

• Twórca WOŚP ustosunkował się do słów jakimi Antoni Macierewicz opisał w Toruniu katastrofę smoleńską i relacje Polska - Rosja w XX wieku.
• W ocenie Jerzego Owsiaka nie przystoi wypowiadać się tak o terroryzmie i wojnie ministrowi obrony narodowej RP.

W zamieszczonym i opatrzonym zdjęciami wpisie na Facebooku Jurek Owsiak, dziennikarz muzyczny i twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyraża swoje stanowisko wobec słów Antoniego Macierewicza. Ma na myśli wykład, który szef MON wygłosił na toruńskiej uczelni o. Tadeusza Rydzyka, a w którym mocno opisał katastrofę smoleńską.

- Warto pamiętać, że to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa - mówił Macierewicz. Po tych słowach i oskarżeniach jakie Macierewicz skierował pod adresem Moskwy, stanowisko zabrali politycy naszego wschodniego sąsiada.

Owsiak w swoim poście zaznacza, że operowanie słowem "wojna" nie jest w jego ocenie dobrym zwyczajem ministra obrony narodowej. Podkreśla, że oczekuje od ministra więcej dyplomatycznego języka.

Przeczytaj: Prokuratorzy odchodzą obawiając się zmian kadrowych

- Tak bardzo chciałbym od Pana, jako Ministra Obrony Narodowej, poczuć siłę opieki i czuwania nad naszym losem ludzi, którzy pracują, uczą się i tworzą ten piękny kraj, jakim jest Polska - pisze twórca WOŚP. - Tak bardzo chciałbym, aby Pan uspokajał i w dyplomatycznych dialogach, jak z powieści, budował kopułę nad naszym niebem, niezwykle skuteczną i odporną na wszelkie „ciosy” z zewnątrz.

Źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA