REKLAMA

Jerzy Owsiak rezygnuje z Polskiego Radia

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 07:40
Jerzy Owsiak rezygnuje z Polskiego Radia Owsiak jako dziennikarz muzyczny współpracował z Polskim Radiem od 1991 roku. (fot.:Mateusz Włodarczyk/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Jerzy Owsiak w środę (8 czerwca) pożegnał się ze słuchaczami swojej audycji w Polskim Radiu.
• Twórca WOŚP jest niezadowolony z kierunku w jakim zmierza redakcja Trzeciego Programu i ze zmian kadrowych oraz programowych dokonanych w rozgłośni.
• Współpraca dziennikarza muzycznego trwała z Polskim Radiem 25 lat.

W środę (8 maja) na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia po raz ostatni zagościła audycja Jerzego Owsiaka. 226 wydanie audycji dziennikarz muzyczny, społecznik i twórca inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył pożegnaniem ze słuchaczami i informacją, że odchodzi z rozgłośni.

Owsiak za powód swojej decyzji o zakończeniu współpracy uznał zmiany kadrowe i ogólną korektę filozofii prowadzenia rozgłośni, która od tzw. małej ustawy medialnej jest pod nowym kierownictwem. Sam wymienił z nazwiska zwolnioną Grażynę Mędrzycką - szefową redakcji aktualności w Polskim Radiu oraz Grzegorza Górnego z "Frondy". Górnemu przekazano w realizację audycję kulturalną "Klub Trójki".

Czytaj: PiS chce latem wprowadzić w życie dużą ustawę medialną

- Nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika "Fronda" do środowego wydania klubu radiowej Trójki, tak dalece odbiegają od mojej filozofii, że trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora - realizowany o godz. 21.00, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości - z moim programem, który startuje o godz. 22.00.

Owsiak stwierdził, że Trójka przestała być samodzielną stacją.

Dziennikarz i twórca WOŚP miał za sobą współpracę z rozgłośnią od 1991 roku. Znaczy to, że jego przygoda z Polskim Radiem, dokładniej z Programem Trzecim, zakończyła się po dwudziestu pięciu latach współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-09 10:44:06
    I powodzenia. Może w KODzie go przygarną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA