REKLAMA

Jerzy Stuhr krytykuje PiS za labilne podejście do prawa

 • Autor: GP
 • 04 sierpnia 2016 13:00
Jerzy Stuhr krytykuje PiS za labilne podejście do prawa Jerzy Stuhr (fot.:Cezary Piwowarski/wikipedia.org/CC BY-SA 4.0)

• Aktor Jerzy Stuhr wie, że nigdy nie będzie współpracował z PiS.
• Reżyser podzielił się swoją opinią o skasowaniu przez TVP jego najnowszego spektaklu, który był przygotowywany w kooperacji z Telewizją Polską.
• Jarosława Kaczyńskiego Stuhr ocenia stanowczo "to jest dla mnie jakiś obcy gość".

Aktor filmowy i teatralny Jerzy Stuhr komentował, jak dzisiaj widzi poczynania władzy. - Jak widzę ludzi o takim podejściu do prawa jak rząd PiS, to wiem, że nigdy nie nawiążę z nimi wspólnego języka ani nigdy z nimi nie będę współpracował, bo się boję, że tę labilność prawną mogą wykorzystać przeciwko mnie. 

Stuhr relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską przygotowania do spektaklu w TVP, w którym odgrywał kluczową rolę.

Czytaj: Działania posłanek PiS zbulwersowały opozycję

- Doskonały przykład z ostatniego czasu - mój spektakl telewizyjny na podstawie „Lasu” Aleksandra Ostrowskiego. „Dobra zmiana” nie pozwoliła na jego powstanie.

Stuhr, który jest także reżyserem mówi, że TVP wycofała się z realizacji spektaklu telewizyjnego bo zabrakło funduszy. Ten powód to miała być jednak tylko przygrywka. Pytany sugeruje, że Jacek Kurski (obecnie p.o. prezesa TVP) zrobił straszną awanturę współpracownikom. Stuhr widzi w skasowaniu współpracy "osobistą niechęć" Kurskiego do jego osoby.

Kilka zdań aktor wypowiedział też o Jarosławie Kaczyńskim.

- Jarosław Kaczyński to jest dla mnie jakiś obcy gość. Ja nie jestem partyjny. On do mnie nic nie ma i nic mieć nie może. Mogę do niego z najwyższym szacunkiem powiedzieć: „panie pośle”. Nigdy bym nie powiedział: „panie Prezesie”. Więc ten gościu jest dla mnie gdzieś strasznie daleko. A ja jestem praworządny - ocenia aktor.

Jerzy Stuhr urodził się w 1947 roku. Karierę aktorską zaczynał w latach 70.XX wieku, a współpracował z takimi reżyserami jak Feliks Falk, Krzysztof Kieślowski, czy Juliusz Machulski. Za talent aktorski został odznaczony wieloma nagrodami (wśród nich są Złote Lwy i kilka statuetek Orłów, nagroda Polskiej Akademii Filmowej).

Jerzy Stuhr, kilka lat temu przeszedł poważną chemioterapię. Leczenie było wymuszone walką z nowotworem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Natasza 2016-08-04 20:31:09
  Nie dawno krytykował lekarzy co mu uratowali życie , stuhr bydle nie człowiek śmieć
 • Zeghar 2016-08-04 18:01:13
  Coś mi się zdaje, że planowany spektakl był bardzo słaby. A Stuhr jedynie robi za "męczennika".
 • Warszyc 2016-08-04 14:11:28
  Nie wiem po co na portalu o parlamencie daje się wypowiedzi kogoś kto z parlamentem nie ma nic wspólnego. Wypowiedzi każdego aktora, reżysera, scenarzysty czy dozorcy też będą się tutaj pojawiać?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA