REKLAMA

Jest wniosek o uchylenie immunitetu Gawłowskiego. PO broni posła: "Zarzuty wyssane z palca"

  • Autor: aw/PAP
  • 21 grudnia 2017 14:37
Jest wniosek o uchylenie immunitetu Gawłowskiego. PO broni posła: "Zarzuty wyssane z palca" Stanisław Gawłowski (fot. facebook)

Jest wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła PO Stanisława Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

Z wnioskiem wystąpił o to do marszałka Sejmu prokurator generalny.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik, Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

"Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław Gawłowski przyjął jako łapówki co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura zamierza ogłosić posłowi, dotyczą również nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej" - dodała.

Szef klubu PO Sławomir Neumann stwierdził natomiast, że Stanisław Gawłowski pozostaje sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej.

"Poseł Gawłowski pozostaje sekretarzem generalnym. Nikt nie oczekuje dzisiaj od niego jakichkolwiek decyzji ponieważ, jeżeli rzeczywiście jest tak, jak mówi prokuratura, że złoży do Sejmu wniosek o uchylenie mu immunitetu, to będzie do tego wniosku musiała dołożyć wszystkie dokumenty, które mają potwierdzać taki wniosek. Wtedy się zapoznamy i będziemy o tym dyskutować" - powiedział na briefingu prasowym w Sejmie szef klubu Platformy.

Jak zaznaczył, "na dzisiaj wiemy, że zarzuty, które kreuje prokuratura są zarzutami absolutnie wyssanymi z palca i nie potwierdzonymi w żadnych dokumentach ani w dowodach".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wujeksam 2017-12-22 02:47:44
    Gdyby zarzuty były wyssane z palca, to Prokurator w Szczecinie nie aresztował by do tej pory 56 osób. Gawłowski powinien być pięćdziesiąty siódmy ale póki co śmieje się bo wie dobrze jak wokół niego sprawa jest "zaciemniona" i zakamuflowana przez jej współsprawców. Platforma Obywatelska coraz jaśniej obnaża swoją mafijną twarz i przez to biega tak gorliwie do Brukseli aby uratować swoich dyspozycyjnych sędziów by bronili ich przed należnymi wyrokami. To jest koniec POkrętaczy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA