REKLAMA

Joanna Kopcińska: Na razie nie ma decyzji dot. ministerstwa cyfryzacji

  • Autor: PAP/JS
  • 07 marca 2018 16:59
Joanna Kopcińska: Na razie nie ma decyzji dot. ministerstwa cyfryzacji Ministerstwo Cyfryzacji od 9 stycznia br., gdy odwołana została Anna Streżyńska, nie ma kierującego nim ministra (fot.mc.gov.pl)

Na razie nie ma personalnych decyzji dotyczących Ministerstwa Cyfryzacji, trwa dyskusja; na tę chwilę nadzór nad tym resortem nadal sprawuje premier Mateusz Morawiecki - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Rzeczniczka rządu była pytana na konferencji prasowej, kiedy zostanie przedstawiony nowy minister cyfryzacji.

"Dyskusja na ten temat trwa, ponieważ wpisuje się w ogłoszony już nowy model zarządzania (w Radzie Ministrów). Zatem dyskusja trwa; nie ma żadnych personalnych decyzji" - powiedziała Kopcińska. Jak dodała, gdy ta decyzja zapadnie, premier o niej poinformuje.

Dopytywana, czy jest rozważany wariant likwidacji tego ministerstwa, Kopcińska powiedziała, że "na tę chwilę nie może tego potwierdzić". Zaznaczyła, że "na tę chwilę" premier nadal sprawuje nadzór nad resortem cyfryzacji.

Ministerstwo Cyfryzacji od 9 stycznia br., gdy odwołana została Anna Streżyńska, nie ma kierującego nim ministra. Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kieruje sekretarz stanu Marek Zagórski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA