REKLAMA

Joanna Kopcińska o zatrzymaniu Frasyniuka: Bez względu na zasługi prawo jednakowe dla wszystkich

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lutego 2018 22:05
Joanna Kopcińska o zatrzymaniu Frasyniuka: Bez względu na zasługi prawo jednakowe dla wszystkich Kopcińska pytana o to, czy Frasyniuk powinien być traktowany inaczej, niż pozostali obywatele stwierdziła, że wszyscy są równi wobec prawa. (FOT. PTWP)

Bez względu na przeszłość i zasługi prawo jest jednakowe dla wszystkich, każdy powinien go przestrzegać - tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odniosła się programie "Gość wiadomości" w TVP do sprawy zatrzymania Władysława Frasyniuka.

Kopcińska pytana o to, czy Frasyniuk powinien być traktowany inaczej, niż pozostali obywatele stwierdziła, że wszyscy są równi wobec prawa.

"Nie wyobrażam sobie, żeby kogokolwiek traktować inaczej i każdy, kto ma wypełniać zapisy prawa i przestrzegać prawa musi to robić" - mówiła.

"Bez względu na przeszłość i zasługi prawo jest jednakowe dla wszystkich, tu nie ma wyjątków. Właśnie dlatego te osoby, które mają przeszłość, którą chcą się chwalić i powinny, tym bardziej muszą wręcz teraz świecić przykładem" - dodała rzeczniczka rządu.

Policja zatrzymała Frasyniuka w środę (14 lutego) rano we Wrocławiu; prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie, po czym ten jeden z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów PRL został zwolniony do domu.

Czytaj też: Adwokat Frasyniuka: Nie wykluczam, że będziemy dochodzić niewinności również poza Polską

Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze okręgowej, która chciała go przesłuchać w związku z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie 10 czerwca 2017 r.

Jak informowała policja, zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów, których usunęli policjanci, był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA