REKLAMA

Joanna Lichocka: Tusk i Kopacz powinni ponieść odpowiedzialność wz. z katastrofą

 • Autor: PAP/JS
 • 03 kwietnia 2017 18:12
Joanna Lichocka: Tusk i Kopacz powinni ponieść odpowiedzialność wz. z katastrofą Joanna Lichocka (Youtube)

Posłanka PiS Joanna Lichocka powiedziała, że b. premier Donald Tusk i b. minister zdrowia Ewa Kopacz "powinni kiedyś ponieść odpowiedzialność za swoje czyny" związane z katastrofą smoleńską.

• Posłanka PiS powiedziała, że krytycznie ocenia to, co w związku z katastrofą smoleńską robił ówczesny rząd, na czele z b. premierem Donaldem Tuskiem i b. minister zdrowia Ewą Kopacz.

• Lichocka zaznaczyła, że za nieprawidłowości przy organizacji tragicznego lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu 95 osób w 2010 roku nikt nie poniósł odpowiedzialności, oprócz wiceszefa BOR-u.

Lichocka poinformowała, że PiS wspiera organizację transportu w całej Polsce dla tych, którzy chcą być w Warszawie 10 kwietnia i wziąć udział w obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej, organizowanych przed Pałacem Prezydenckim. 

"Bardzo ważne jest to, żeby tego dnia przełamano próby odświeżania konfliktu, jaki między Polakami z okazji tych rocznic zawsze jest wzmacniany i wzniecany z całkowitą premedytacją przez opozycję" - powiedziała poseł Joanna Lichocka. Jak dodała, wierzy, że Polacy staną się odporni na prowokacje i podczas rocznicy tragicznej katastrofy "będą umieli wyłączyć negatywne emocje".

"Należy się zastanowić, co zdarzyło się 7 lat temu, jak sprawa była wyjaśniana, jak były potraktowane ofiary i jak potraktowano Polaków, którzy domagali się prawdy, a nie kłamstwa o tej katastrofie" - zaznaczyła Lichocka. "Jeżeli pozwolimy na to, żeby obowiązywała wersja z pijanym generałem Błasikiem za sterami, to pozwolimy na upokarzanie nas wszystkich. A na to nie możemy pozwolić" - dodała.

Czytaj też: Rocznica katastrofy smoleńskiej dniem wolnym od pracy?

Posłanka PiS powiedziała, że krytycznie ocenia to, co w związku z katastrofą smoleńską robił ówczesny rząd, na czele z b. premierem Donaldem Tuskiem i b. minister zdrowia Ewą Kopacz. "Uważam, że ci politycy powinni kiedyś ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Jeśli chcemy dbać o status i prestiż narodu, to musimy doprowadzić do tego, żeby ta katastrofa została wyjaśniona w sposób jak najbardziej rzetelny, bez wątpliwości" - oświadczyła.

Lichocka zaznaczyła, że za nieprawidłowości przy organizacji tragicznego lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu 95 osób w 2010 roku nikt nie poniósł odpowiedzialności, oprócz wiceszefa BOR-u. "Natomiast ówczesny szef BOR-u został awansowany. Dzisiaj jako generał występuje w niektórych mediach jako ekspert od spraw bezpieczeństwa. To jest kpina" - stwierdziła polityk PiS.

Zaprezentowała plakat Wojciecha Korkucia, informujący o obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Ten plakat mówi o tym, że prawda jest cierpliwa nawet w tak strasznych zbrodniach, jak Katyń i tak zakłamanych zdarzeniach, jak Smoleńsk, ale jest nadzieja, że prawda w końcu zostanie ujawniona" - powiedziała Lichocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Aleksander Kujawski 2017-04-07 21:54:15
  Czytając komentarze: maxx reality ląduj dziadu Polka i Polak ...dochodzę do wniosku, ze ludzie nie mający nic do powiedzenia ośmielają się pisać coś co nie wnosi nic sensownego do dysklusji... Przepraszam Was, ale pytam co chcieliście powiedzieć? Kazdy ma prawo przedstawić swój pogląd na omawiany temat.... Ale takie oderwane wyrazy bez treści nie świadczą dobrze o ich autorach
 • Aleksander Kujawski 2017-04-07 21:01:36
  Pani Joasiu ! Niech pani zapozna się z przepisami lotnictwa komunikacyjnego. Niech Pani się nie ośmiesza swoją niewiedzą! Niech Pani skonsultuje problemy lotnicze z fachowcami lotniczymi, a później wypowiada się publicznie. Pani się kompromituje w oczach lotników!!!
 • Aleksander Kujawski 2017-04-07 20:03:09
  To jest próba przekonania dyletantów przez dyletantów, że był to zamach. Jestem 86 - cio latkiem latającym do dzisiaj pilotem i stwierdzam, że winę za katastrofę w Smoleńsku ponosi kapitan statku powietrznego....bo on i tylko on jpodejmował decyzję o lądowaniu w warunkach meteorologicznych nie zewalających do podjęcia PRÓBY LĄDOWANIA. ... W lotnictwie ..."Ziemia " podaje kapitanowi statku powietrzego warunki meteorologiczne z ostrzeżeniem o trudnościach. Kapitan i tylko Kapitan , a nie "ziemia" podejmuje decyzję odejscia lub próby ladowania. Mój młodszy kolega por. Protasiuk WYKONYWAŁ ROZKAZ .... On MUSIAŁ PODJĄĆ PRÓBĘ LĄDOWANIA... Pomijam, że załoga popełniła inne błędy w samej proceduże podejscia do ladowania.
 • raeality 2017-04-04 10:54:24
  Wszystkim wiadomo,że pełną odpowiedzialność za katastrofę ponosi kancelaria Prezydenta Kaczyńskiego oraz pisobolszewizm z Jarosławem na czele.
 • ląduj dziadu! 2017-04-03 22:17:01
  wyjątkowo tępy pisobolszewik!
 • Polak i Polka 2017-04-03 19:37:41
  tylko lokal z czerwoną latarnią !!!!
 • Eugeniusz 2017-04-03 18:49:54
  Czasami, jak kochanieńka mówisz, to stań frontem do lustraREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA