REKLAMA

Joanna Scheuring-Wielgus: Chciałabym, żeby w Toruniu był jeden kandydat opozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2018 09:16
Joanna Scheuring-Wielgus: Chciałabym, żeby w Toruniu był jeden kandydat opozycji Posłanka oceniła, że miasto Toruń mogłoby być zarządzane inaczej (Joanna Scheuring-Wielgus, fot.facebook.com/Nowoczesna.oficjalnie)

Wszystko zależy od tego, jakie zostaną podjęte działania na górze, w parlamencie i poza parlamentem – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus (N) pytana, czy będzie walczyła o fotel prezydenta Torunia.

Posłanka Nowoczesnej pytana w TVN24, czy będzie walczyła o fotel prezydenta Torunia, powiedziała: "Nie podjęłam jeszcze takiej decyzji; (...) rozważam taką decyzję, Toruń jest moim miastem".

Dopytywana, od czego uzależnia start, odparła, że nie może zdradzić wszystkich tajemnic. Indagowana o dwa czynniki warunkujące podjęcie decyzji, Scheuring-Wielgus powiedziała, że "wszystko zależy od tego, jakie zostaną podjęte działania na górze, w parlamencie i poza parlamentem; to jeden czynnik". "Druga ważna rzecz - bardzo bym chciała, aby w Toruniu był jeden kandydat całej opozycji na prezydenta miasta" - dodała. "Chciałabym, żeby w Toruniu był jeden kandydat opozycji" – zaznaczyła.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie. Prezydenci o wyborach

Posłanka oceniła, że miasto mogłoby być zarządzane inaczej. "Aczkolwiek cieszą mnie decyzje obecnego prezydenta, który realizuje bardzo dużo punktów z programu, z którym my, jako organizacja, wchodziliśmy do wyborów samorządowych" - zaznaczyła.

Joanna Scheuring-Wielgus kandydowała na stanowisko prezydenta Torunia w wyborach w 2014 r. z list Komitetu Wyborczego Wyborców Czas Mieszkańców. Uzyskała wtedy 17,34 proc. poparcia. Na prezydenta Torunia został wówczas wybrany, po raz czwarty, Michał Zaleski (KWW Michał Zaleski), otrzymując 70,27 proc. głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA