REKLAMA

Joanna Schmidt kandydatką na wiceszefową europejskiej partii ALDE

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2017 09:09
Joanna Schmidt kandydatką na wiceszefową europejskiej partii ALDE Joanna Schmidt (fot. Facebook)

Kandydatura posłanki Joanny Schmidt na wiceprzewodniczącą Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) została zaakceptowana i zgłoszona przez zarząd krajowy Nowoczesnej.

Dwa tygodnie temu, były lider Nowoczesnej Ryszard Petru rekomendował posłankę Joannę Schmidt na wiceprzewodniczącą Partii Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) - poinformował "Super Express".

Według gazety Petru w liście polecającym napisał, że wybór Joanny Schmidt na wiceszefową europejskiej partii "wzmocni biuro ALDE, które zyska efektywnego polityka gotowego poświęcić się problemom Europy i współpracować z partiami członkowskimi".

Czytaj też: Katarzyna Lubnauer ma propozycję dla Ryszarda Petru

Rzeczniczka partii Paulina Henning-Kloska poinformowała z kolei, że kandydatura Schmidt została zaakceptowana i zgłoszona przez zarząd krajowy Nowoczesnej. "Jeśli nasza posłanka dostanie się do zarządu ALDE, zyskamy większy wpływ na debatę na poziomie europejskim" - oceniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • johny 2017-11-28 09:34:16
    Ostatnia partia w której totalni śmieciarze nie zainstalowali jeszcze szpicla. A ta bimbo poseł z takim nazwiskiem to jak do swoich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA