REKLAMA

Joanna Senyszyn jedynką w Gdańsku

  • Autor: PAP
  • 09 września 2015 13:49
Joanna Senyszyn jedynką w Gdańsku Joanna Senyszyn (fot. AG Gymnasium Melle)

Joanna Senyszyn na pierwszym miejscu Zjednoczonej Lewicy w Gdańsku. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Bauciowi.

Wiceprzewodnicząca SLD prof. Joanna Senyszyn wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu gdańskim nr 25 na liście Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni. Z drugiego o miejsca o mandat w Sejmie ubiegać się będzie poseł Twojego Ruchu Piotr Bauć.

Koalicyjną listę Zjednoczonej Lewicy w okręgu gdańskim nr 25 przedstawiono w środę na konferencji prasowej w siedzibie pomorskiego SLD w Gdańsku.

- Drodzy wyborcy lewicy, wracam po pięciu latach w Brukseli do polskiej polityki, aby zrobić tu porządek. Niestety, porządku w Polsce nie ma. W tej chwili pani premier Ewa Kopacz i pani mająca ambicje na premiera z PiS-u (Beata Szydło - PAP) tylko obiecują. Natomiast my działamy, wcielamy w życie to, co obiecujemy - powiedziała Senyszyn.

Podkreśliła, że na liście zachowany jest parytet dotyczący płci: 12 kandydatów to kobiety, a tę samą liczbę miejsc zarezerwowano dla mężczyzn.

- To lista ułożona suwakowo. Wszystkie nieparzyste pozycje są dla kobiet, parzyste zaś dla mężczyzn. I na to trzeba patrzeć. Można obiecywać cuda, ale chodzi o to, co się realizuje. Drogie wyborczynie: nie wierzcie ani Platformie, ani PiS-owi. Można mówić piękne słówka o prawach kobiet, ale jeśli się nie zrobi parytetowej listy, to znaczy, że to są tylko słowa - podkreśliła.

Dalsze miejsca dla pań i panów

Z trzeciego miejsca listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu nr 25 o miejsce w Sejmie ubiegać się będzie Małgorzata Ostrowska - posłanka w latach 1993-2007, b. wiceminister Skarbu Państwa oraz gospodarki, zasiadała także jako radna w sejmiku pomorskim. Na czwartym miejscu znalazł się Franciszek Potulski, poseł w trzech kadencjach Sejmu oraz sekretarz stanu w MEN w rządzie Leszka Millera.

Piąte miejsce przypadło bezpartyjnej Gabrieli Plichcie, ostatnie miejsce zajmuje Edmund Stachowicz, który m.in. przez osiem lat był prezydentem Starogardu Gdańskiego.

Ogółem na liście kandydatów Zjednoczonej Lewicy do Sejmu w okręgu gdańskim jest 17 przedstawicieli SLD, trzech Twojego Ruchu, dwie osoby bezpartyjne oraz po jednym reprezentancie Unii Pracy i Zielonych 2004.

W jednym z trzech okręgów do Senatu wystartuje przewodniczący pomorskiego SLD Jerzy Śnieg.

Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Gdańsku Mariusz Falkowski poinformował, że koalicyjna lista lewicy będzie zgłoszona do rejestracji w środę po południu jako pierwszy komitet wyborczy w okręgu gdańskim.

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy w drugim okręgu na terenie województwa pomorskiego - gdyńsko-słupskim okręgu nr 26 - będą przedstawieni na konferencji prasowej w sobotę. Listę tę otwierać będzie b. premier, przewodniczący SLD Leszek Miller.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA