REKLAMA

Joanna Senyszyn przewodniczącą SLD? Decyzja niebawem

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 grudnia 2015 15:31
Joanna Senyszyn przewodniczącą SLD? Decyzja niebawem "Wszystkie partie i te w parlamencie, i te poza, powinny wspólnie bronić Polski przed działaniami prezesa Kaczyńskiego" (fot. facebook.com)

Joanna Senyszyn, w rozmowie z Parlamentarny.pl, przyznaje, że skłania się do kandydowania na przewodniczącą SLD. Ostateczną decyzję podejmie na piątkowym (11 grudnia) zarządzie krajowym sojuszu.

– Dzisiaj o godz. 18 mamy posiedzenie zarządu krajowego i wtedy podejmę decyzję – mówi Parlamentarny.pl Joanna Senyszyn. – Skłaniam się do kandydowania na przewodniczącą SLD, ale ostateczna decyzja zależy również od tego, jaki zostanie zatwierdzony tryb wyborów na przewodniczącego. Będę starować wówczas, jeśli to będzie wybór powszechny, przez wszystkich członków partii. Myślę, że tak będzie, ale to konwencja podejmie ostateczną decyzję – twierdzi.

O nowej wizji partii, nie chce na razie mówić. – Na dzisiaj nie mogę zdradzać mojej wizji kierowania partią, ponieważ, jeżeli zdecyduję się kandydować, przedstawię ją jutro. Przewidziane są 10-minutowe wystąpienia kandydatów na szefa partii – informuje. Zaznacza jednak, że widzi potrzebę dużych zmian. – W Sojuszu potrzebne są zmiany, przede wszystkim związane z tym, że nie jesteśmy już w Sejmie, jesteśmy opozycją pozaparlamentarną, to wymaga zupełnie innego sposobu działania. Musimy współpracować ze wszystkimi partiami, zarówno tymi, które są w Sejmie, jak i poza Sejmem. Musimy pracować wspólnie w tych sprawach, w których będziemy prezentować jednakowe stanowisko – twierdzi Joanna Senyszyn.

Wśród najbardziej palących problemów wymienia obronę Polski. Wspólną, prowadzoną razem z innymi partiami. – Najbardziej gorącym tematem jest łamanie prawa przez partię rządzącą. To jest podejmowanie uchwał i uchwalanie ustaw Sejmie tylko dlatego, że się ma większość. Nie można na to pozwolić. Uważam, że wszystkie partie i te w parlamencie, i te poza, powinny wspólnie bronić Polski przed działaniami prezesa Kaczyńskiego – mówi.

Pytana o pozostałe kandydatury na przewodniczącego SLD, oprócz Jerzego Wenderlicha, wymienia Włodzimierza Czarzastego i Krzysztofa Gawkowskiego. – Uważam, że partii potrzebna jest zmiana, ale niekoniecznie pokoleniowa. Pokoleniowe zmiany już u nas były – krótko komentuje kandydatury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Werka 2015-12-14 12:02:07
    Niech Pani wygra! Trzymam kciuki, bo jest Pani fantastyczną Posłanką i super kobietą!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA