REKLAMA

Joanna Senyszyn : Uważam, że gdybyśmy startowali samodzielnie, to weszlibyśmy do sejmu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 28 października 2015 09:54
Joanna Senyszyn : Uważam, że gdybyśmy startowali samodzielnie, to weszlibyśmy do sejmu "twarz Barbary Nowackiej była zbyt mało wyrazista, jak na potrzeby elektoratu lewicowego" fot. mat. pras.

Joanna Senyszyn ocenia dla Parlamentarny.pl wynik wyborczy Zjednoczonej Lewicy. Jej zdaniem jedną z przyczyn porażki może być decyzja SLD o zawiązaniu koalicji wyborczej.

Z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że Zjednoczona Lewica z poparciem w wysokości 7,55 proc. nie wejdzie do sejmu. – Zabrakło nam pół punktu procentowego, by mieć 30-osobową reprezentację w sejmie. Stało się bardzo źle, dzięki temu PiS będzie mieć absolutne rządy – mówi prof. Joanna Senyszyn, wiceprzewodnicząca SLD i kandydatka Zjednoczonej Lewicy do sejmu.

Nad wynikiem ubolewa nie tylko dlatego, że brak kilkudziesięciu posłów oznacza być może bezwzględną władzę PiS w sejmie. – To oznacza, że nie będzie wyraźnego, lewicowego głosu, który od 2005 roku, choć w opozycji, upomina się o prawa Polek i Polaków do godnego życia, do prawdziwej wolności – twierdzi.

Gdyby Zjednoczona Lewica przekroczyła próg wyborczy, Joanna Senyszyn, zasiadłaby w ławach poselskich. – Po raz pierwszy od 2007 roku w okręgu gdańskim, gdzie startowałam, byłby mandat – mówi.

Jako jedną z przyczyn porażki Zjednoczonej Lewicy podaje decyzję SLD o związaniu koalicji wyborczej. – Uważam, że gdybyśmy startowali samodzielnie, to weszlibyśmy do sejmu.  Uważam też, że twarz Barbary Nowackiej była zbyt mało wyrazista, jak na potrzeby elektoratu lewicowego – mówi Joanna Senyszyn. Jak podkreśla, sama od początku była przeciwna zawiązywaniu koalicji wyborczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA